نقش زنان حماسه‌آفرین از تاریخ حذف نشود/ دشمنان عمق بصیرت ملت ایران را دیده‌اند

به گزارش «entekhabat1400.com» از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام یوسف علی شکری ظهر امروز در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهید و ۳۹۱ زن جانباز لرستان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای زن، اظهار کرد: باید از زنانی که در بحبوحه بمباران وموشک‌باران‌ها  حضور مردان در جبهه، پایداری کرده و دشمن را در طرحی که برای به ستوه آوردن مردم به کار برده بود، عقیم کردند تقدیری در سطحی وسیع باید انجام می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل جایگاه شهید را برای ما آن‌چنان که باید تعریف کردند، از مزار شهدا که دارالشفاء آن را نامیدند و از خانواده‌های شهدا که بارها مقام معظم رهبری تاکید بر تکریم آن‌ها دارند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حماسه‌آفرینی شهدا و جانبازان و بنیان نهادن بنایی محکم، افزود: این انقلاب آنچنان مستحکم شده که دشمن پس از ۴۲ سال هیچ غلطی نمی‌تواند کند و هر زمان به فکر نقشه‌ای شوم می‌افتد، عمق پایداری زنان را می‌بیند، زنانی که مردانه ایستاده و دین در وجود آن‌ها نهادینه شده است.

حجت‌الاسلام شکری با بیان اینکه دشمن بهتر از ما، خودمان را شناخته، گفت: امروز دشمنان عمق بصیرت را در مردم ایران دیده و از مادران و زنان شهدا و ایثارگری‌های آنان می‌ترسد.

وی با تاکید بر اینکه نقش زنان از تاریخ نبایستی حذف شود، گفت: همچنین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نباید فراموش شود، زنانی که مردانه در برابر نامردان ایستادند و از این‌رو نقش این قشر از جامعه نبایستی نادیده گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: زنان در جنگ تحمیلی مردانه کنار رزمندگان ایستادند، پیمانی را که بسته از آن برنگشتند و به آرمان‌های امام راحل استوار ماندند.

شکری به توطئه‌های دشمنان مبنی بر تضعیف نقش زنان و خانواده‌های شهدا و ایثارگر اشاره و اظهار کرد: ۶۳۰۰ شهید لرستان یعنی این شهر مردانه ایستاده، پس باید کاری کرد که این مردانه‌ها حمایت شوند و کمترین خللی در استقامت آن‌ها ایجاد نشود.

وی با تاکید بر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: چنانچه خللی در این مهم ایجاد شود، دشمن طمع دست‌اندازی به خاک این کشور را خواهد کرد.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments