قالیباف: خداباوری، خودباوری و مردم‌باوری سه عنصر پیروزی انقلاب بود

به گزارش خبرنگار پارلمانی «entekhabat1400.com»،‌ محمدباقر قالیباف در مراسم اختتامیه «همایش ملی رفیق خوشبخت ما»، گفت: نیروهای جوان نیروهای فطرتاً پاک و پرتلاش و پرحرکت هستند، آن هم حرکت به سمت خدمت به کسانی که نیازمند این خدمت در حوزه‌های مختلف هستند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهادی همچون سازمان بسیج و سازمان جوانان هلال احمر، تبلور حضور سازمان‌یافته و مسئولیت‌پذیر یک جامعه و یک ملت هستند و پیشقراولان این حرکت‌اند و برای همه کارها پیشتازند.

وی افزود: سه عنصر مهمی که ما را در انقلاب اسلامی به پیروزی رساند، خداباوری، خودباوری و کمک گرفتن از مردم است. 

قالیباف خاطرنشان کرد: در حوزه خداباوری به این معناست که ما در هر کجا و هر شرایطی هستیم پایبند سنت‌های الهی باشیم. سنت‌های الهی قابل تغییر نیستند. این سنت‌ها نه تبدیل می‌شوند و نه تغییر. اگر به سنتهای الهی اعتقاد داشته باشیم هیچ‌گاه تسلیم هیچ ظلمی نمی‌شویم و انسان‌دوستی و مهرورزی همیشه در ذهن ماست.

رئیس مجلس اظهار داشت: علاوه بر این ما باید خودمان را هم باور داشته باشیم و به اراده و تلاش خودمان و فکر و اندیشه‌مان ایمان داشته باشیم و ما می‌توانیم که امام خمینی(ره) می‌فرمودند در همه عرصه‌ زندگی‌مان نشان دهیم. هیچ کجا سختی‌ها ما را بازندارد. هیچ کجا فشار دشمن ولو با هر قدرتی باشد ما را نباید از ادامه مسیر باز بدارد.

وی افزود: در جایی که ما مقاومت کنیم و ایمان بیاوریم و در هر سختی که باشد خدا وعده داده است و ما این حق را بر گردن خدا داریم، خدا خودش این لطف را کرده و به ما داده که اگر ما در راه او بایستیم، نصرت و پیروزی از آن ماست. 

قالیباف خاطرنشان کرد: موفقیت و پیروزی در گرو این است که هر کاری که داریم با همراهی مردم انجام دهیم. حضرت امام خمینی(ره) خطابشان به دولتمردان این بود «دولت‌ها به سمت کارهایی بروند که مردم نمی‌توانند انجام دهند و هر کاری که مردم انجام می‌دهند دولت‌ها در آن دخالت نکنند». 

رئیس مجلس اظهار داشت: امروز گم‌گشته‌ترین چیزی که در کشور ما است این است که دولت در همه دوره‌ها هر کاری که می‌خواهد به دست بگیرد الا اینکه کاری از دست دولت خارج شود آن را رها کند و معلوم هم نیست این کارهایی که دست دولتها است درست انجام داده می‌شود یا نه. 

وی افزود: هر مشکلی به دست مردم حل می‌شود. هر انسان تأثیرگذاری از بطن مردم حرکت کرده. شایسته‌سالاری، شایسته‌گزینی، شایسته‌پروری در نهادهای برخاسته از مردم اتفاق می‌افتد و نه در نظام‌های اداری، نه در بخشنامه‌ها، نه در دستورالعمل‌ها.

قالیباف خاطرنشان کرد: اگر انقلاب در مقابل این همه دشمن به پیروزی رسید، با تکیه بر سنت‌های الهی، خودباوری و مردم‌باوری بود. اداره داشتن، محکم بودن، ایستادن، دلسرد نشدن از عوامل مؤثر در پیروزی انقلاب بود و دوران دفاع مقدس با این روحیه‌ و این باورها متحول شد. 

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments