نباید مصلحت مردم و نظام را فدای رودربایستی کنیم

“علی بابایی” در اولین جلسه ستاد انتخابات شهرستان کرمان اظهار کرد: ششمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری کشور در خردادماه 1400 برگزار خواهد شد و همزمانی دو انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری حجم کار را بالا می برد.

وی با اشاره به اولویت سلامت مردم و موضوع بیماری کرونا، افزود: دشمنان جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را خواهند کرد که همراهی مردم را از انتخابات حذف کنند البته مردم اعتقادات و دین خود را به کسی و چیزی نمی‌فروشند اما در زمانی‌که خیلی فشار می‌آید عده‌ای از این بحث استفاده می‌کنند؛ متأسفانه افزایش بی‌رویه برخی قیمت‌ها و چندین مرحله گران شدن برخی اجناس از ابتدای سال سبب فشار مضاعف بر مردم و اقشار آسیب پذیر شده است.

بابایی با اشاره به اینکه یک راه حفظ نظام کمک به معیشت مردم است کوتاهی برخی از ما باعث سخت تر  شدن وضعیت معیشت مردم می‌شود، تصریح کرد: انتخابات حرکت جدی، مهم، هدفمند، اجتماعی و سیاسی است که باید در شرایط فعلی به بهترین نحو برگزار شود. فارغ از این‌که چه کسی می‌خواهد رییس‌جمهور شود.

فرماندار کرمان گفت: اولین بحث درانتخابات، مشارکت مردم است. در برگزاری انتخابات باید از معایب یا ایراداتی که در گذشته وجود داشته باید درس بگیریم و آنها را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در انتخابات شوراها وجود دارد، گفت: در روستاها بعضاً به دلیل نبود جمعیت ساکن، افرادی را خارج از روستا به آن منطقه آورده و جمعیتی سوری برای آن ایجاد می کنند.

بابایی تاکید بر برگزاری انتخابات سالم اظهار کرد: تدابیری که مقام معظم رهبری در بحث انتخابات در شرایط و برهه های حساس داشتند همیشه سبب حرکت و حضور پررنگ مردم شده‌ است و حضور جدی و مشارکت گسترده مردم، سبب استحکام بیشتر نظام و سربلندتر شدن آن خواهد شد.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه باید دقت کنیم ایمان و آخرت خود را فدای انتخابات نکنیم، خطاب به بخشداران گفت: انتخاب ها و تصمیماتمان در انتخابات نباید حزبی، جناحی، رفاقتی و سفارشی باشد و باید هر چیزی که دقیق و قانونی است انجام دهیم و اگر دیدید فردی نمی‌تواند از عهده کاری بربیاید انتخابات شهر و مصلحت نظام و مردم را فدای رودربایستی با کسی نکنیم.

وی افزود: در برخوردهای سیاسی و جلسات با احزاب و گروه‌ها باید رعایت عدالت شود. رویکرد سیاسی شما در عملکردتان نباید نمود داشته باشد. شبهه‌ای ایجاد نشود که حمایت از جناح خاصی وجود دارد.

بابایی ادامه داد: در برخی شهرها و روستاها شوراهای انتخاب‌شده موفق نبودند و در برخی نقاط شورا منحل شد یا اصلا شورا شکل نگرفت. لذا مردم باد دقت کنند افراد دلسوز و توانمند انتخاب شود.

فرماندار کرمان گفت: اگر در کرمان انتخابات الکترونیکی شود، مشکل شمارش آراء از بین خواهد رفت و دقت آمار و سرعت تجمیع بسیار افزایش می یابد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments