مهم‌ترین مساله در انتخابات مشارکت بالای مردم است

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب «entekhabat1400.com»، علی مطهری پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) در نوزدهمین کنگره حزب مردم سالاری با بیان اینکه مهم‌ترین مساله در انتخابات مشارکت بالای مردم است، گفت: همانطور که دیروز رهبر معظم انقلاب اشاره کردند مشارکت بالا در انتخابات برای کشور بسیار مهم است و مخاطب اول ایشان مردم هستند و آنها باید با همه انتقادات به وضعیت موجود، در انتخابات شرکت کنند و مخاطب دوم نهاد نظارت است که باید از سخت گیری بی‌جا خودداری کند و اگر کسانی به قانون اساسی انتقاد دارند و فساد اخلاقی و مالی ندارند را احراز صلاحیت کند تا مردم مشارکت بالاتری داشته باشند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود: کسانی که می‌گویند انتخابات را تحریم کنیم بدانند که این رفتار کارساز نیست. به هر حال مشارکت ۵۰ درصدی بوجود می‌آید و این تحریم‌های اینگونه نتیجه ای نخواهد داشت. 

وی تاکید کرد: هر مقدار مشارکت مردم بالاتر باشد انتخاب واقعی‌تر خواهد بود و مردم به یک فرد جامعی رای می‌دهند تا به پیشرفت و توسعه و سیاست خارجی فکر کند و این پیشرفت تا حد زیادی بستگی به سیاست خارجی دارد.

مطهری ادامه داد: باید رییس جمهوری به فکر حقوق ملت باشد مقابل ضایع شدن حق مردم ایستادگی کند و اهل مقابله با این نهاد و آن نهاد نباشد. حتی وقتی مسایلی برای کشور پیش می‌آید، برای مردم روشن کند و اگر حقوق مردم ضایع شد با مردم حرف بزند و اگر حادثه ای رخ داد آن را برای مردم توضیح دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید نیروهای خوب و متدین اصولگرا و اصلاح طلب را با هم به‌کار گرفت، ا‌ظهار داشت: در ابتدای دولت دوم تدبیر و امید، گفتم که رییس‌جمهوری با همه رقابتی که با قالیباف داشت بهتر بود او را معاون اول می‌کرد و از همه نیروهای قوی استفاده می کرد تا کشور را به اتحاد برساند. 

مطهری افزود: از نیروهای دو طرف استفاده کنید تا ائتلاف شود و رقابت های گروهی و جناحی ادامه نیابد. مردم باید به آرامش و گشایش اقتصادی برسند و ببیند انقلاب، رفاه و آسایشی برای آنان آورده است. امیدوارم به این اهداف برسیم.

وی درباره شرایط فعلی کشور گفت: شرایط جدیدی امروز برای کشور به وجود آمده است و رفتن ترامپ و تغییری که در آمریکا ایجاد شد شرایط جدیدی را بوجود آورده که می توانیم بگوییم برد بایدن یک پیروزی برای مردم ایران است و یکی از عوامل شکست ترامپ مقاومت ۲ یا سه ساله مردم ایران بود که او در سیاست خود درباره ایران شکست خورد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با اشاره به تغییری که در وضعیت منطقه رخ داده است، نوع برخورد با این تغییرات و مسایل منطقه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: نگوییم هیچ فرقی بین بایدن با ترامپ یا اوباما با ترامپ وجود ندارد چون واقعا میان آنها تفاوت زیادی وجود دارد و باید از این فرصت استفاده و متناسب با رفتار امریکا عمل کنیم.  نه اینکه در هر شرایطی بگوییم آمریکا استکبار جهانی است و تا نابودی آمریکا هیچ همکاری با آن نباید داشته باشیم.

مطهری با تاکید بر اینکه مسایل منطقه را باید زودتر از دیگران خودمان حل کنیم، بیان داشت: هدف ما از انقلاب این بود تا کشور نمونه اسلامی پیشرفته در ایران بوجود بیاوریم تا الگویی برای کشورهای اسلامی دیگر باشد تا از ما پیروی کنند.

وی ادامه داد: سیاست آزادی فلسطین و گسترش جهانی اسلام را دنبال کنیم. این موارد از اهداف انقلاب اسلامی است و رسیدن به این موارد هم راه دارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: مردم باید احساس کنند به پیشرفت و رفاه رسیده‌اند و اینگونه به سمت انقلاب بیایند نه اینکه سختی‌های غیرضروری را تحمل کنیم که وضعیت آن روشن نیست.  

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments