مشی بسیج، بهره مندی از سپهر اندیشه ای امام(ره) و رهبری است

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های «entekhabat1400.com»، علی مطهری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مصاحبه ای که از سوی یکی از خبرگزاری ها منتشر شد، بسیج را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «هم امام خمینی و هم رهبری روی افکار شهید مطهری تاکید کرده‌اند اما مثلا در بین بسیجی‌ها یا حتی سپاهی‌ها چند نفرشان یک کتاب از شهید مطهری خوانده‌اند؟ آیا با این افکار آشنا هستند و اینها ترویج شده است؟ باز در سپاه تا چند سال پیش مطالعه آثار شهید مطهری مطرح بود اما من اخیراً دیگر این را نمی‌بینم یعنی آن چیزی که باید مرجع فکری باشد مثل آثار شهید مطهری الان به امثال آقای پناهیان و آقای حسن عباسی تنزل پیدا کرده است.»

وی ادامه داده است: اینها باید با این افکار آشنا شوند که مثلاً نوع برخورد با منتقدان و مخالفان در جمهوری اسلامی باید چگونه باشد. شهید مطهری در فاصله دو ماه و نیمی که پس از پیروزی انقلاب حضور داشت بر این قضیه تاکید می‌کند که اگر جمهوری اسلامی بخواهد فضای اختناق ایجاد کند شکست خواهد خورد، اگر جمهوری اسلامی بخواهد به عدالت اجتماعی اهمیت ندهد شکست خواهد خورد.  بحث از شکست انقلاب می‌کند و چقدر می‌گوید که احترام به آزادی‌ها مهم است و بر آن تاکید می‌کند. ما متاسفانه نسبت به آن بی‌تفاوت هستیم. یک بسیجی اصلا کتاب ایشان را نخوانده است و فکر می‌کند که فکر ایشان هم همین افکاری است که تبلیغ می‌شود.»

خبرگزاری بسیج، در واکنش به این اظهارات نوشت: انتقادهای مکرر علی مطهری حالا به ایستگاه بسیج رسیده است و با بهره گیری از سابقه خانوادگی به دنبال سیاه نمایی است. شهید مطهری الگویی برای تمامی انقلابیون در پیش و پس از انقلاب بوده است و همواره مورد احترام و بعنوان الگویی برای ملت ایران بوده است، حالا پسر شهید مطهری با قیاس مع الفارغ پدر بزرگوارشان با آقایان پناهیان و عباسی بیشتر از اینکه بدنبال نشر اندیشه متعالی پدر باشد، گویا بدنبال مطامع و منافع دیگری است.

مطهری در شرایطی سپاه و بسیج را متهم به عدم آگاهی کرده و به بازی دوگانه برتری طلبی می کشاند که شاید برای خارج شدن از انزوا در ایام انتخابات، راهی جز این نداشته باشد. مطهری که حالا داعیه دار پدر بزرگوارشان شده است در دوره های مختلف مطالب را طرح کرده که شاید با رویه پدر همخوانی نداشته باشد.

این اولین باری نیست که بسیج توسط افرادی از این دست، مورد حمله قرار می‌گیرد. رویه‌ی بسیج از ابتدای انقلاب تا کنون رویه‌ای مردمی بوده است و تحت تاثیر جریانات و دعوا‌های سیاسی قرار نمی‌گیرد. برخلاف همه‌ی این حمله‌ها بسیج به راه خود ادامه داده و از مسیر خود ذره‌ای منحرف نمی‌شود. کما فی السابق عملکرد بسیج طبق دستورات و راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

مشی بسیج بهره مندی از فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و در سپهر اندیشه این دو عزیز دست به کنش گری می زند. بسیج پایگاهی برای تمام ملت است، و با بهره گیری از رهنمودهای انقلاب از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم فروگذار نخواهد کرد.

در همین راستا مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در این باره فرموده‌اند: بسیج، عبارت است از مجموعه‌ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده‌به‌کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی نائل کردنِ این کشور، جمع شده‌اند.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments