منتجب‌نیا: حزب جمهوریت دنبال تک‌روی نیست

رسول منتجب نیا در گفت و گو با «entekhabat1400.com» با بیان اینکه کمیته انتخابات احزاب اصلاح طلب مدتی است که فعال شده اند، اظهار کرد: حزب جمهوریت نیز کمیته انتخابات خود را فعال کرده و در جلسات متعدد در حال بررسی چگونگی جذب مشارکت مردم در انتخابات است. ما در حال شناسایی موانع مشارکت و عوامل دلسردی مردم هستیم و به زودی پیشنهادهای واقع بینانه خود را تقدیم مسئولان می کنیم. من پیش از انتخابات مجلس یازدهم هم پیشنهادهایی در جلسه وزارت کشور به وزیر ارائه کردم که اگر آن پیشنهادات عملیاتی شده بود، شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات بودیم.

وی با اشاره به اینکه حزب در حال انجام مطالعه و تحقیق در موارد ذکر شده است، افزود: ما الان سراغ مصادیق نمی رویم زیرا در ادامه به تدریج مصادیق مشخص می شوند. تلاش ما این است که با احزاب و سایر اشخاص اصلاح طلب با اجماع نظر برسیم. حزب جمهوریت به دنبال ائتلاف با سایر احزاب اصلاح طلب بوده و دنبال تک روی نیست. ما تاکید داریم که اصلاح طلبان باید با صدای واحد وارد انتخابات شوند.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از این گفت و گو در خصوص فراخوان وزارت کشور برای چگونگی برگزاری انتخابات در شرایط همه گیری بیماری کرونا، تصریح کرد: انتخابات براساس قانون اساسی باید به موقع برگزار شود اما حفظ سلامت مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی هم ضرورت دارد و مسئولان کار دشواری برای جمع کردن دو مسأله مهم سلامت مردم و برگزاری انتخابات دارند.

منتجب نیا ادامه داد:با این حال فضای مجازی تا حدی کار را ساده کرده است. فضای مجازی علاوه بر اینکه می تواند عوارض نامطلوبی داشته باشد، امکانات بزرگ و موثری نیز فراهم کرده است. وزارت کشور و شورای نگهبان باید برای استفاده از فضای مجازی چه برای تبلیغات چه اخذ رای فکری کنند تا هم از حضور مردم پای صندوق رای جلوگیری شود و هم سلامت رای مردم تضمین شود. باید کار علمی و تحقیقاتی گسترده ای در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات پستی در امریکا، اظهار کرد: هر چند ترامپ به رای پستی اعتراض داشت،اما ما  می توانیم از این تجربه استفاده کنیم. می توان از شیوه رای پستی، رای در فضای مجازی و حضور در پای صندوق به صورت مشترک استفاده کرد و این اختیار را به مردم داد تا خودشان انتخاب کنند که چگونه رای دهند. 

دبیرکل حزب جمهوریت در پایان گفت: به حضور و مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ نیازمندیم زیرا اگر مشارکت مردم کم باشد، نظام آسیب می بیند. نباید مثل انتخابات مجلس یازدهم شاهد حضور کمرنگ مردم باشیم. برای تضمین حضور مردم در انتخابات که همواره مورد تاکید امام(ره) و رهبری بوده است، باید راهکارهای متعددی مورد مطالعه قرار گیرد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments