امسال تولید نفت آمریکا از عربستان پیشی می‌گیرد/نگرانی اوپکی‌ها از افزایش بیشتر قیمت نفت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل «entekhabat1400.com» به نقل از راشاتودی، براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی همه چیز آماده است تا عربستان جایگاه دوم تولیدکننده نفت در جهان را از دست بدهد و به دومین کشور تولیدکننده نزول پیدا کند. 

براساس پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی، امسال رکورد بیشترین تولید برای نفت آمریکا رقم می‌خورد. با رشد بیش از اندازه تولید این کشور میزان تولید به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و عربستان را در تولید نفت پشت سر خواهد گذاشت. در حال حاضر بازیگران اصلی اوپک درباره افزایش تولید نفت شیل آمریکا بسیار نگران هستند. 

آژانس بین‌المللی انرژی اضافه کرد: افزایش تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۷ فراتر از پیش‌بینی‌ها بود، چرا که صنعت نفت شیل آمریکا دوباره جان گرفت و توانست هزینه‌های تولید را به شدت کاهش دهد و میزان حفاری‌های نفت شیل افزایش یافت. رشد فزاینده در نفت شیل آمریکا و همچنین افزایش تولید در کانادا و برزیل در مقایسه با کاهش تولید در ونزوئلا و مکزیک بسیار بیشتر بود. پیش‌بینی‌ها از افزایش سریع تولید نفت در سال ۲۰۱۸ در آمریکا حکایت دارد. 

براساس بررسی‌های مؤسسه «دالاس فد انرژی» ۴۲ درصد کارشناسان بر این باورند در صورتی که قیمت نفت آمریکا در محدوده ۶۱ تا ۶۵ دلار در هر بشکه باشد، تعداد دکل‌های حفاری نفت آمریکا ۱۳۰ مورد بیشتر خواهد شد. 

چشم‌انداز انرژی کوتاه‌مدت آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که میانگین تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۷ به میزان ۹.۹میلیون بشکه بوده و امسال میزان تولید نفت آمریکا از ۱۰.۳ میلیون بشکه خواهد گذشت و یک رکورد تاریخی را از سال ۱۹۷۰ تاکنون برجای خواهد گذاشت. 

همچنین در سال ۲۰۱۹ آژانس بین‌المللی انرژی انتظار دارد تولید نفت آمریکا از میانگین ۱۰.۸ میلیون بشکه بگذرد و سال بعد از آن به ۱۱ میلیون بشکه در روز برسد. 

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments