فرمانداران استان مرکزی بر اوضاع انتخاباتی شهرستان خود مسلط باشند

بهروز اکرمی ۲۵ آذرماه در اولین جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی پیرامون انتخابات ۱۴۰۰ که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران و روسای هیات نظارت شهرستان‌ها برگزار شد، درخصوص دلیل برگزاری این جلسه، اظهار کرد: هنوز از وزارت کشور هیچ ابلاغ و دستورالعملی برای برگزاری نشست‌های ستاد انتخابات صادر نشده است، اما برگزاری این جلسه حاکی از این پیام است که استان مرکزی کار انتخابات را قبل از اعلام ستاد مرکزی آغاز کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید منتظر اعلام دستورالعمل و ابلاغ ستاد مرکزی بود بلکه باید کار را برای انتخابات خرداد ۱۴۰۰ از هم اکنون آغاز کنیم، گفت: در شهرستان‌های تفرش، آشتیان و فراهان سه انتخابات و در دیگر شهرستان‌های استان دو انتخابات پیش رو است و باید کار از امروز شروع شود چراکه در درجه اول برای برگزاری انتخابات مسئولیت قانونی داریم و در درجه دوم مسئولیت شرعی ایجاب می کند که با رعایت کامل اصل بی طرفی انتخابات را برگزار کنیم.

اکرمی تصریح کرد: در برگزاری انتخابات هیات نظارت و هیات اجرایی دو بال ستاد انتخابات هستند و باید در کنار هم برای این امر واحد مسئولیت های قانونی و شرعی خود را اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات با مهمان ناخوانده‌ای با نام کرونا روبرو هستیم، گفت: از امروز باید به فکر باشیم و باید با کار مشترک برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونا تدبیر و برنامه ریزی کنیم، با توجه به شیوع کرونا حتما باید تغییراتی در مراکز و شعب اخذ رای مدنظر باشد و حتی افزایش شعب را در نظر گرفت.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه در هر دوره از انتخابات باید قوانین مرتبط را مطالعه کرد، افزود: موضوع شعب اخذ رای از امروز باید از سوی فرمانداران دنبال شود، به مانند دوره قبلی انتخابات باید چک لیستی از شعب تهیه شود و اگر جابجایی شعب با توجه به شرایط کرونا نیاز است حتما تدابیر لازم مدنظر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اصل کار این است که شرایط به طوری طراحی شود که حتی یک رای هم روی زمین باقی نماند.

اکرمی بر جدی گرفتن فضای مجازی و IT تاکید کرد و گفت: قطعا در شرایط کنونی بخشی از تبلیغات در بستر فضای مجازی انجام می گیرد به همین دلیل باید دست اندرکاران انتخابات، نهادهای نظارتی، IT  و مخابرات از هم اکنون به فکر باشند و کار را با تعامل پیش ببرند.

وی با بیان اینکه تعامل و همدلی در امر انتخابات موضوعی سمبلیک نیست بلکه واقعی و اعتقادی است، اظهار کرد: بنای کار ستاد انتخابات و هیات نظارت بر همدلی و تعامل است و هر دو برای سربلندی جمهوری اسلامی تلاش می کنند، فعالیت‌های این دو مجموعه دارای نقاط مشترک است و قانونگذار نیز نقاط مشترکی تعریف کرده است و این تعامل در کل استان باید صادقانه باشد، از طرفی همه دست اندرکاران انتخابات نیز باید طبق وظیفه قانونی، شرعی و وجدانی خود بی طرف عمل کنند.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی خواستار برنامه ریزی برای ارائه آموزش‌های کاربردی، ارائه پیشنهادات برای رفع نواقص دوره قبلی انتخابات از سوی روسای هیات نظارت و فرمانداران شهرستان‌ها و مستند سازی روند انتخابات از هم اکنون شد و گفت: شهرستان‌هایی که باید سه انتخابات را برگزار کنند برای فعالیت سه هیات اجرایی نگرانی نداشته باشند قطعا تدابیر لازم در نظر گرفته می شود.

اکرمی تصریح کرد: از امروز باید فضای انتخابات در شهرستان‌ها رصد شود به طوری که فرمانداران باید بر اوضاع انتخاباتی شهرستان خود مسلط باشند و فضا را تحت نظارت داشته باشند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments