انتقاد مقام آمریکایی از ایران درنشست خلع سلاح جهانی

به گزارش گروه بین‌الملل «entekhabat1400.com»‌، نماینده دائم آمریکا در نشست خلع سلاح جهانی سه‌شنبه شب به وقت تهران از  آنچه تصمیم ایران در عدم مجوز دسترسی به مکان‌های مورد نظر بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای خواند، انتقاد کرد.

«رابرت وود» نماینده آمریکا در نشست خلع سلاح جهانی که به دلیل شیوع کرونا به طور مجازی برگزار شد، گفت: «امروز از ایران به دلیل امتناع در اعطای دسترسی به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به مکان‌های درخواست شده و نقش این کشور در حمایت از تروریسم انتقاد می‌کنم».

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی چندی قبل  تحت تاثیر گزارش‌های کذب صهیونیست‌ها، قطعنامه تروئیکای اروپایی علیه ایران را تصویب کرد. اعضای شورای حکام، از ایران به دلیل عدم همکاری با تحقیقات آژانس که ایران آن را غیرقانونی می‌دانست، انتقاد کردند. این اولین قطعنامه علیه ایران از سال ۲۰۱۲ است.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، پیشتر در واکنش به پیش‌نویس این قطعنامه گفته بود: «شورای حکام آژانس نباید به دشمنان برجام اجازه دهد که منافع عالی ایران را به خطر بیندازند. ما چیزی برای پنهان کردن نداریم» (جزئیات بیشتر).

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچینین سه‌شنبه شب در نشست شورای امنیت خاطرنشان کرد، ۴۱ سال تلاش آمریکا برای به زانو درآوردن ملت ایران شکست خورده است.

انتهای پیام/ص


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments