تصمیمی برای برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها گرفته نشده است/ تغییر فرمانداران در دستورکار نیست

شکراله حسن بیگی در گفتگو با «entekhabat1400.com»، گفت: برنامه این است که با کادر موجود انتخابات برگزار کنیم ولی از سوی دیگر پیگیری هایی از سوی نمایندگان مجلس و دیگران در حال انجام است و انتظار دارند که تغییراتی در استان داشته باشیم.

وی افزود: در همین راستا هفته گذشته جایجایی هایی داشتیم ولی فرمانداران را که تجربه داشتند حفظ کردیم در جابجایی هایی که انجام شد فرماندار پاکدشت به بهارستان رفت و فرماندار فیروزکوه به پاکدشت امد و برای فیروزکوه نیز تا روز یکشنبه فرماندار معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: در یکی دیگر از شهرستانهای استان تهران دوستان پیگیر تغییرات هستند اگر آن تغییر انجام شود اخرین تغییر خواهد بود و در غیر اینصورت فیروزکوه اخرین تغییر محسوب می شود و برنامه دیگری برای تغییر فرمانداران نخواهیم داشت.

معاون سیاسی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره برگزاری انتخابات و روند آماده سازی ها گفت: ستاد انتخابات اواسط اسفندماه تشکیل می شود؛ ملاک ما مهم ترین انتخابات یعنی ریاست جمهوری است که ستاد نیز بر مبنای آن تشکیل می شود اما برای اینکه کار را شروع کرده باشیم و هماهنگی های لازم انجام داده باشیم، جلساتی تحت عنوان ستاد هماهنگی انتخابات برگزار کرده ایم.

به گفته حسن بیگی، در این جلسات که به صورت منطقه ای در استان برگزار می شود تقسیم کار و کمیته ها شکل گرفته اند و عوامل اجرایی و نمایندگان فرمانداران شناسایی شده اند تا اموزش های غیرحضوری این نمایندگان انجام شود. جلسه اموزش پنج استان تهران، البرز، قزوین، سمنان و قم نیز در تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: در تهران و در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس چهار انتخابات مهمی که هریک سال درمیان برگزار می شود در سال 1400 برگزار می کنیم بر همین اساس در این حوزه به حدود 28 هزار صندوق رای نیاز داریم که امیدواریم به کمک خداوند این انتخابات ها را به خوبی برگزار کنیم.

حسن بیگی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک شوراهای شهر و روستا گفت: هیچ تصمیمی هنوز گرفته نشده است ممکن است انتخابات شوراها مثل دوره گذشته شهرهایی که شورای 9 نفره داشتند الکترونیکی باشد اما در این باره هم هنوز تصمیم گیری نشده است.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments