باید اعتبار نهاد انتخابات را افزایش دهیم/ با هیچ گزینه‌ای برای انتخابات شورا مذاکره نکردیم

“محمدرضا نژادحیدری” در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com»، درباره انتخابات ۱۴۰۰ شورای شهر گفت: در حال حاضر بحث و گفت‌وگو درباره انتخابات ۱۴۰۰ شوراهای شهر و روستا در سطح احزاب بوده و در مجموعه‌ی شورای اصلاح طلبان هنوز صحبتی در این زمینه نشده است.

وی با تاکید برآنکه احزاب فراخور میزان فعالیتشان در حال مذاکره درباره انتخابات شورای شهر هستند، اظهار کرد: جلسات دفتر سیاسی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان به صورت مرتب برگزار می‌شود و در مورد انتخابات شورای شهر بحث و گفتگوهای صورت گرفته اما هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم و در حال مطالعه در این خصوص هستیم.

نژادحیدری بیان کرد: باتوجه به اینکه اصلاح‌طلبان اهمیت خاصی برای نهاد شوراها قایل هستند حتما برنامه‌های خودشان را در موعد مقرر آماده کرده و به اطلاع افکار عمومی خواهند رساند.

قائم مقام دبیر کل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان درباره شایعاتی مبنی براینکه گفته می‌شود در این دوره نیز اکثریت کاندیداهای اصلاح‌طلب رد صلاحیت می‌شوند، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و هنوز وارد مرحله انتخابات نشده‌ایم که مشخص شود چه کسانی تایید یا رد صلاحیت می‌شوند.

وی درباره آینده شورای شهر گفت: همه چیز به میزان رقابت و مشارکت مردم در انتخابات بستگی دارد. متاسفانه شاهد مشارکت کم مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفند ۹۸ بودیم و این مشارکت قابل قبول نبود که شاید یکی از دلایل این عدم مشارکت حداکثری این است که مردم احساس می‌کنند که نهاد انتخابات بی‌اعتبار شده که باید اعتبار نهاد انتخابات را افزایش دهیم که در این راستا گفتگو با مردم یکی از راهکارهای افزایش اعتبار نهاد انتخابات است.

نژادحیدری بیان کرد: اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با یک لیست واحد در عرصه انتخابات شورای شهر وارد شوند و حتما لیست واحدی ارایه خواهیم داد همانطور که در انتخابات قبلی نیز لیست واحدی ارایه داده بودیم ضمن آنکه در شهرستان‌ها نیز این موضوع احتمالا به تصمیم خود شهرستان‌ها واگذار خواهد شد و چنانچه اگر نیاز به دخالت مرکز استان بود حتما مرکز استان ورود پیدا خواهد کرد.

قائم مقام دبیر کل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با تاکید بر اینکه تاکنون با هیچ گزینه‌ای درباره انتخابات شورای شهر ۱۴۰۰ صحبت نشده است، تصریح کرد: مذاکره با گزینه‌های مدنظر حزب برای انتخابات ۱۴۰۰ شورای شهر هنوز زود است اما باتوجه به اینکه اسفندماه موعد ثبت‌نام کاندیدای شورای شهر است لذا طی ماه‌های آینده وارد گفتگو با نامزدها خواهیم شد.

وی اعلام کرد: چهارمین کنگره جمعیت توسعه آزادی استان کرمان ۲۶ دی‌ماه امسال با حضور اعضای جمعیت به صورت مجازی برگزار خواهد شد گفتنی است که این کنگره مقرر بود اسفندماه سال گذشته برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا این مساله به تعویق افتاد که در این کنگره انتخابات شورای مرکزی و بازرسان جمعیت نیز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments