جلوگیری از کاندیداتوری فرماندهان نظامی در انتخابات ریاست جمهوری تبعیض نارواست

به گزارش «entekhabat1400.com»، احد آزادی‌خواه در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزییات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در اخطاری مستند به اصل سوم قانون اساسی اظهار کرد: گفتند فرماندهان عالی‌رتبه نظامی(امکان داوطلبی فرماندهان نیروهای مسلح در انتخابات ریاست جمهوری) حذف شوند، زیرا امام گفته نظامیان در امور سیاسی وارد نشوند. من تا دیروز فرمانده سپاه بودم دکترا دارم، سابقه کار هم دارم و قبل از این‌که فرمانده سیاسی سپاه باشم ممکن است مسئولیتی هم داشته‌ام اما حالا استعفا یا انصراف داده‌ام یا مدت ماموریت‌ام در آن مسئولیت تمام شده آیا اینجا هم فرماندهان نمی‌توانند وارد شوند؟ این‌که تبعیض نارواست.

وی ادامه داد: در خیلی از کشورهایی که در آن دموکراسی و آزادی بیان است و استکبارستیز هستند روسای جمهورشان سابقه نظامی دارند روزی فرمانده جایی در مجموعه نیروهای مسلح‌شان بودند و الان نیستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فرمایش امام و بزرگان کشورمان این است که فرماندهی بزرگ ارتش نباید جانبداری سیاسی کنند نه این‌که به واسطه یک فرمان حضرت امام از آن قرائت خاصی داشته باشیم و بگوییم هیچ عنصر نظامی حق ورود در انتخابات را ندارد. ما نباید بدون جهت عده‌ای را از چنین حقی محروم کنیم.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments