بعید است اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ اقبالی داشته باشند/ پیروزی در وحدت است

“احمدعلی مقدم” در گفت و گو با «entekhabat1400.com» درباره انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری انتخابات حساسی است و با توجه به عملکردی که دولت منتسب به اصلاح طلبان داشته بعید است اصلاح طلبان در این دوره شانسی داشته باشند.

وی افزود: اصلاح طلبان مطرح می کنند آقای روحانی نامزد اجاره ای ما بوده و در طول هفت سال از عملکرد روحانی از صفر تا صد حمایت کردند حالا اخیرا عده ای دم از ناکارآمدی روحانی می زنند که واقعیت ندارد بلکه می خواهند شعار عبور از روحانی بدهند برای اینکه در انتخابات موفقیتی کسب کنند لذا آنها هیچ وقت نمی توانند بگویند که روحانی منتسب به ما نیست  .

مقدم تصریح کرد: با توجه به عملکرد دولت در هفت سال اخیر خیلی بعید است اصلاح طلبان برای این دوره اقبالی داشته باشند و بعضا خودشان هم مطرح کردند که ما موفقیتی در انتخابات ریاست جمهوری نداریم لذا همه تلاش خود را معطوف به انتخابات شوراها کرده اند.

این فعال سیاسی بیان کرد: جبهه اصولگرایان کرمان برای انتخابات ریاست جمهوری منتطر نظر مرکز است لذا هر تصمیمی گرفته شود ما نیز از آن حمایت می کنیم .

وی گفت: در این دوره شورای وحدت با محوریت جامعه روحانیت مبارز تشکیل شده و حمایت جامعه مدرسین را نیز دارد و اکثریت تشکل های اصولگرا در این شورا حضور دارند و کار می کنند اما هنوز وارد مصداق نشده ایم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه موتلفه معتقد است باید با وحدت جلو برویم و در غیر این صورت صدمه می خوریم، اظهار کرد: اصلاح طلبان نیز اگر وحدت نکنند همین وضع است. لذا پیروزی در وحدت است و به همین جهت تلاش می کنیم تا ان شاءالله به یک  وحدت حداکثری برسیم .

مقدم با تاکید بر اینکه ما اعتقاد داریم در گام دوم انقلاب به یک رییس جمهور انقلابی و کارآمد و با روحیه جهادی نیاز داریم تصریح کرد: رییس جمهور بعدی کارش سخت است و لذا با مشکلات زیاد باید دست پنجه نرم کند و به همین دلیل اگر فرد انقلابی و با روحیه جهادی نیاید نمی تواند مشکلات را مرتفع  کند.

مقدم اظهار کرد: فردی باید انتخاب شود که منافع کل نظام را ببیند و تامین کند. تبعیت از ولایت امر داشته و قادر باشد نابسامانی های اقتصادی، گرانی و اشتغال را سامان بدهد و همچنین در راستای بیانیه گام دوم انقلاب برنامه داشته باشد.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما نمی خواهیم دولت فعلی خدای نکرده خاطره بدی را در ذهن ها به جا بگذارد لذا علاقه مندیم در ماه های باقی مانده تلاش و کار مضاعف کند تا با خاطره خوبی دوره را به اتمام برساند .

وی با اشاره به اینکه ما موفقیت دولت را می خواهیم، افزود: آقای روحانی می گوید تمامی وعده های من محقق شده می‌شود بفرمایند کدام وعده ها؟

مقدم تصریح کرد: رییس جمهور اخیرا اعلام کرد که صداها را بیاورید بشنوید که چقدر در جلسات با مسئولان دعوا می کنم. بنده توصیه می کنم به جایی اینکه صدای تشرها و دعواها با مسئولان را بگذارند، صداهای ضبط شده خودشان را گوش کنند و به وعده هائی که داده اند دقیقا گوش کرده و سپس کلاه خود را  بین خود و خدا قاضی کنند بعد ادعا کنند که به وعده ها عمل کرده اند .

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه بیان کرد: واقعیت این است آقای روحانی باید در این چند ماه آخر عمر کاری دولت، دست از اختلافات و لجبازی بردارد تا بتواند با خاطره خوب دوره را به اتمام برساند. رییس جمهور باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را باور داشته باشد و به عنوان یک دستوالعمل و راهکار آویزه گوش خود کند تا بتواند در این مدت باقی مانده خاطره خوبی را در ذهن ها ایجاد کند؛ شما ببینید در مورد مصوبه اخیر مجلس چه کاری کردند و چه حرفهائی زدند. سخنگوی دولت یک حرف می زند، معاون اول رییس جمهور یک حرف و … در حالی که دولت طبق قانون موظف است مصوبات مجلس را اجرا کند و این حرفها جز بدبینی نتیجه دیگری ندارد و از طرفی دود این لجبازی ها به چشم مردم می رود.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه در مورد انتخابات شوراها اظهار کرد: کار را  در استان کرمان شروع کردیم و رایزنی هایی انجام‌ شده و بعضی برنامه ها را که در راستای گام دوم انقلاب باشد را اخذ کردیم تا انشاءالله بتوانیم افراد جوان، توانمند و کارآمد  را برای شوراها به مردم معرفی کنیم.

مقدم درباره عملکرد این دوره شوراهای اسلامی استان عنوان کرد: شوراها در مرکز استان و شهرستان ها عملکرد جداگانه ای دارند. برخی خوب، برخی ضعیف عمل کرده و برخی جناحی و خطی عمل کردند و نتوانستند کار موثری  انجام بدهند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان اظهار کرد: ما معتقدیم شوراها اصلا نباید وارد مسائل سیاسی بشوند. کسانی که بخواهند در شوراها سیاسی کاری کنند ضمن اینکه موفق نخواهند شد به افرادی که به آنها رای داده اند جفا می کنند لذا باید افرادی به شورا بیایند که کارآمد، جوان و دارای برنامه باشند و علاقمند به کار و خدمت به مردم باشند و  برای مردم و شهر کار کنند و این یک اصل کلی است.

وی تصریح کرد: شورای شهر کرمان عملکرد قابل قبولی ندارد (نمی گویم بد بوده اما قابل قبول نیست) و شاید یکی از اشکالات این باشد که سیاسی عمل کردند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments