ترقی: جامعه روحانیت نمی‌خواهد نقش آقا بالاسری داشته باشد

حمیدرضا ترقی در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز میزبان ائتلاف شورای وحدت نیروهای انقلاب است، اظهار کرد: این ائتلاف تقریبا یک ماهی است که تشکیل شده و مرتب هر هفته جلسه دارد.

وی ادامه داد:  ۴۸ تشکل اصولگرا به این ائتلاف پیوسته اند و به لحاظ کمی پیشرفت خوبی حاصل شده است. تلاش جامعه روحانیت هم ایجاد انسجام و وحدت میان این تشکل ها است. خود جامعه روحانیت نگفته است که می خواهد محور وحدت باشد، بلکه اظهار کرده اند که میزبان وحدت خواهند بود در واقع آنها مایل نیستند که نقش پدری و آقابالاسری داشته باشند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پایداری هم به این ائتلاف پیوسته است، گفت: خیر، جبهه پایداری هنوز به این ائتلاف وارد نشده است.

ترقی درباره رویکرد جامعه مدرسین نسبت به انتخابات ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: جامعه مدرسین هم در ائتلاف شورای وحدت نیروهای انقلاب دو نماینده دارد اما با توجه به اینکه رویکرد این تشکل مانند گذشته نقش آفرینی فعال در انتخابات نبوده است، حضور پررنگی در این ائتلاف ندارد و نمایندگان آنها جهت اطلاع از فعالیت های انتخاباتی یا احیانا بیان برخی نقطه نظرات در جلسات شرکت می کنند. البته پس از درگذشت آیت الله یزدی و تغییر ترکیب هیات رییسه جامعه مدرسین، ممکن است آنها تصمیمات جدیدی بگیرند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments