رحمانی فضلی: نگران برگزاری تجمعات در زمان تبلیغات انتخاباتی هستیم

به گزارش «entekhabat1400.com»، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به این پرسش که شکل برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ با توجه به شیوع کرونا تغییر خواهد کرد، گفت: داریم بررسی می‌کنیم و از همه خواستیم نظر بدهند و در عین حال نمونه‌های برگزاری انتخابات در همین شرایط در سایر کشورها را هم مورد مطالعه قرار داده‌ایم.

وی افزود: اما نگرانی ما برای روز انتخابات نیست. ما می‌توانیم در آن روز هم شعبات را افزایش دهیم و هم زمان آغاز رأی‌گیری را دو ساعت زودتر شروع کنیم اما نگرانی ما آن چند روز تبلیغات و تجمعات است. به خصوص که اگر این تجمعات برگزار نشود هم ممکن است در میزان مشارکت تاثیر بگذارد.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد انتخابات در دو روز برگزار شود، گفت: خیر. طبق قانون این اجازه را نداریم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور نیز اظهار کرد: کشور را به سه بخش قرمز، نارنجی و زرد تقسیم کرده ایم که متناسب با آن شرایط تصمیمات و برنامه هایی اتخاذ شده است بنابراین وقتی وزارت بهداشت هر دوشنبه وضعیت شهرستان ها را اعلام می‌کند، متناسب با آن وضعیت، استانداران مقرراتی را جاری می‌کنند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments