نکو: سیاسیون از اصلاح قانون انتخابات مجلس فعلی ناامید شدند

ابراهیم نکو در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، اظهار کرد: قانون انتخابات از نظر من نیاز به بازنگری و اصلاحاتی داشت؛ چراکه چندین سال در خصوص رویه برگزاری انتخابات شیوه ثابتی را اجرا کردیم و با توجه به یک سری اتفاقات و حواشی ها ضرورت تغییر و بازنگری در قانون انتخاباب دیده می شد.

وی ادامه داد: باوجود آنکه اصلاح قانون انتخابات یکی از مطالبات دو جریان سیاسی بود اما این اصلاحات توسط مجلس فعلی به نوعی مقبول همه جناح ها واقع نشد و شاکیان زیادی را در قسمت های مختلف سیاسیت کشور به این اصلاحات انتقاد کردند.

نکو سپس گفت: در رسانه ها و فضای مجازی می بینیم که عده ای در ذهنشان آمده است که نکند طیفی در حال دیکته کردن یک کاندیدای خاص به مردم برای انتخابات آینده هستند. اصلاحاتی که می تواند برای کشور و پروسه انتخابات مفید باشد با جانب داری اش از یک گروه خاص به حاشیه کشیده شده است.

وی سپس گفت: قسمت خوب اصلاح قانون انتخابات این است که دیگر هر کسی دیگر جرات ندارد با حضور در روزهای ثبت نام این انتخابات را به سخره بگیرد. عموما دوران ثبت نام ریاست جمهوری را می تونستیم به برنامه طنز تشبیه کنیم؛ چراکه عده ای با شکل و شمایل عجیب و با برنامه های طنزی برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کردند و ظرفیت های حقیقی را به تمسخر می گرفتند.

این نماینده سابق مجلس گفت: حداقل انتظارات جناح های سیایس از اصلاح قانون انتخابات شفاف شدن این اتفاق است. انتظار می رفت نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات حقیقی انتخابات دست به اصلاح این قانون بزنند اما گویا سیاسیون از این اصلاحات نا امید شده اند.

 وی در پایان گفت: یکی از موضوهاتی که باید حتما اصلاح شود موانع حضور چهره های سیاسی از برخی جناح ها است. تمام مدیران و تونمندان سیاسی باید بتوانند در عرصه انتخابات حضور فعالانه داشته باشند و نمایندگان مجلس از طریق اصلاح قانون انتخابات می توانند این مشکلات را برطرف کنند.

انتای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments