نظرسنجی انتخابات ۱۴۰۰

مجموع کل آرا تا این لحظه 87,010 رای میباشد .

در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به کدام یک از نامزدها رای می دهید؟

ابراهیم رئیسی
42.27%
عبدالناصر همتی
18.92%
قطعا شرکت نمی کنم
16.04%
سعید جلیلی (انصراف)
6.00%
محسن رضایی
5.48%
هنوز تصمیم نگرفته ام
5.17%
امیرحسین قاضی زاده هاشمی
3.95%
محسن مهرعلیزاده (انصراف)
1.13%
علیرضا زاکانی (انصراف)
1.05%

 

ایده ال گستر

آخرین نتایج لحظه ای انتخابات ۱۴۰۰

 

نتیجه نهایی در ساعت 17.30 دقیقه مورخه 1400/03/29 اعلام گردید

لحظه به لحظه با نتایج انتخابات 1400

ابراهیم رئیسی
17,926,345 رای 72.38% کل آراء
محسن رضایی
3,412,712 رای 13.78% کل آراء
عبدالناصر همتی
2,427,201 رای 9.80% کل آراء
قاضی زاده هاشمی
999,718 رای 4.04% کل آراء

تعداد کل آراء ماخوذه قابل قبول 24,765,976 رای میباشد .


 

شما همراهان عزیز وب سایت انتخابات 1400 بلافاصله پس از پایان یافتن زمان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری 1400 و شروع شمارش آراء، می‌توانید نتایج لحظه‌ای انتخابات 1400 را در همین صفحه و هم‌چنین کانال تلگرام ما دنبال کنید. نتایج لحظه ای انتخابات 1400با اعلام رسمی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری 1400 اکنون فضای کشور، به طور کامل تحت تاثیر این رویداد مهم قرار گرفته است. از یک سو میزان مشارکت احتمالی مردم در انتخابات و از طرفی دیگر، گرایش آن‌ها به هر کدام از نامزدها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل، وب سایت مرجع انتخابات 1400 قصد دارد با برگزاری نظرسنجی انتخابات 1400 به سوالات و ابهام‌های موجود در این زمینه، پاسخ دهد.

آیا شما در انتخابات 1400 شرکت می‌کنید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، به کدام یک از نامزدها رای می‌دهید؟ همان‌طور که می‌دانید، صلاحیت 7 نامزد برای تصدی پست ریاست جمهوری، از سوی شورای نگهبان تایید شده است. این افراد، به شرح زیر هستند:

  1. سید ابراهیم رئیسی
  2. سعید جلیلی
  3. محسن رضایی
  4. علیرضا زاکانی
  5. امیر حسین قاضی زاده هاشمی
  6. عبدالناصر همتی
  7. محسن مهرعلیزاده

در این میان، عدم تایید صلاحیت چهره‌های مطرح و سرشناسی هم‌چون علی لاریجانی، محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، عزت الله ضرغامی، سعید محمد، مصطفی تاجزاده و … نیز در نوع خود جالب و حاشیه برانگیز بود.

قبل از شرکت در نظرسنجی انتخابات 1400 بهتر است با 7 نامزد نهایی و مورد اعتماد شورای نگهبان، بیشتر آشنا شویم:

سید ابراهیم رئیسی : رئیس کنونی قوه قضاییه را می‌توان مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین اسم در میان کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری 1400 به شمار آورد. سید ابراهیم رئیسی اگرچه به طور رسمی اعلام کرده که به صورت مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری شده؛ اما از حمایت طیف وسیعی از اصول‌گرایان برخوردار است. بررسی میدانی انتخابات 1400 حکایت از آن دارد که رئیسی یکی از اصلی‌ترین شانس‌های پیروزی در انتخابات پیش رو است. ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1396 رقیب حسن روحانی بود و توانست 16 میلیون رای کسب کند.

برنامه های ابراهیم رئیسی در صدا و سیماسعید جلیلی: سیاست‌مدار اصولگرا و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای بار دوم قصد دارد شانس خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری امتحان کند. او که در سال 1392 رقابت را به حسن روحانی واگذار کرد، این‌بار عزم خود را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 جزم کرده است. جلیلی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد: امیدوارم انتخابات پیش رو پر شور و بی اضطراب و عرصه ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه‌ها باشد نه عرصه اغوا. بهترین شخصی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند، خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

انصراف سعید جلیلی از انتخابات محسن رضایی : آقای محسن رضایی پس از ناکامی در چندین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در این دوره نیز خود را برای تصدی ریاست قوه مجریه نامزد کرده است. او در بیانه انتخاباتی خود اعلام کرد که اقتصاد نه پادگان است و نه دادگاه ولی محل فلسفه‌بافی هم نیست.

محسن رضاییعلیرضا زاکانی: نماینده مردم قم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، قبلا دو بار و در سال‌های 1392 و 1396 برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده بود، اما در هیچ‌کدام از دوره‌ها، صلاحیت وی ابراز نشد. رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پس از ثبت نام در انتخابات 1400 اعلام کرد: مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آنان طلبکارانه به میدان آمدند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند. پیشرفت ایران با تصمیمات بیست دقیقه‌ای محقق نخواهد شد.

علیرضا زاکانیامیرحسین قاضی زاده هاشمی: نایب رئیس فعلی مجلس، یکی دیگر از مهمان‌های بهارستان است که سودای ورود به پاستور را در سر می‌پروراند. قاضی زاده هم‌اکنون 50 سال سن دارد و به عنوان جوان‌ترین کاندیدای تایید صلاحیت شده برای انتخابات 1400، به گفته خودش قصد تشکیل “دولت سلام” را دارد. او بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: دولتِ سلام، سلام به تازگی و تغییر بنیادین است و من به‌جای اینکه یک کاندیدا به عنوان یک فرد باشم، به‌عنوان نماد یک تفکر برای تغییر ساختارهای اداره کشور هستم.

امیرحسین قاضی زاده هاشمیعبدالناصر همتی: رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، یکی از اصلاح طلبانی است که صلاحیت وی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 توسط شورای نگهبان، احراز شد. همتی از سال 1397 و با حکم حسن روحانی به عنوان رئیس بانک مرکزی انتخاب شد. این فعال سیاسی امیدوار است بتواند به گزینه نهایی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو تبدیل شود.

محسن مهرعلیزاده: این چهره اصلاح طلب، یک بار در سال 1384 شانس خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری امتحان کرده است. البته در آن دوره اصلا توفیقی به دست نیاورد و در رده ششم قرار گرفت. محسن مهرعلیزاده در بیانه اخیر خود، اعلام کرد کاملا به جبهه اصلاحات وفادار می‌ماند و سرود زنده بودن این جریان سیاسی را سر داد.

محسن مهرعلیزاده سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در تاریخ 28 خرداد 1400 و هم‌زمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی، برگزار می‌شود. لطفا با شرکت در نظرسنجی انتخابات 1400 علاقمندی سیاسی خود و نیز مشارکت احتمالی در انتخابات پیش رو را با ما در میان بگذارید.

انتظارات شما از رئیس جمهور

guest
8K نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
امیر
امیر
7 ماه ها قبل

همون ی بار ب یه حقوق دان اعتماد کردیم جاش درد میکنه هنوز
..

علی
علی
پاسخ به  امیر
7 ماه ها قبل

دقیقا کی به حقوق دان اعتماد کردید

مازیار
مازیار
پاسخ به  امیر
7 ماه ها قبل

هر گردی گردو نیست

امید
امید
7 ماه ها قبل

مازیار جان شما پول گرفتی تویه سایت با چند اکانت فقط ضد رئیسی حرف بزنی؟؟کار و زندگیت همینه؟؟در درستی اقای رئیسی همین کافی که هرچی مسئول دزد بهش حمله میکنن

طاها
طاها
7 ماه ها قبل

رییسی رای ما

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

تو که اطلاعات داری بگو رییسی چی از اقتصاد و سیاست بلد است

م.ن
م.ن
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

تو این ۸ سال مگر اقتصاد و سیاست ما مشکلش حل شد؟ بدترم شد. فقط ادعا

مصطفی
مصطفی
7 ماه ها قبل

من یه سوال داشتم از اشخاصی که میگن دولت روحانی (اصلاح طلب) توی این ۸ سال فلان بوده و بدرد مردم نخورده
حرف شما قبول
سوال من اینه الان نزدیک ۲۵ ساله که مجلس شورای اسلامی کاملا دست اصولگراهاست
میتونید به من بگید مجلس اصولگرا تا حالا چ لطفی در حق مردم کرده که دولت اصولگرا بکنه.؟؟
سوال دوم مگه اصل خصوصی سازی رو مجلس اصولگرا تصویب نکرد؟یا برجام رو مجلس اصولگرا تصویب نکرد؟
حالا که بد شد ما نبودیم اصلاح طلبا بودن!!!
به نظر من چ اصلاح طلب و چ اصولگرا هر دو امتحان پس دادن و بدرد نمیخورن
بهترین کار اینه که رای ندیم تا بیش از این ایرانمون رو که وارث خون هزاران هزار جوون از ۱۰ هزار سال پیش تا الانه به ویرانی نکشونیم

علی
علی
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

چرا دروغ میگید شایدم اطلاع نداری که تا همین مجلس قبل اکثرا اصول گرا بودن

ایرانی
ایرانی
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

اون مجلس هایی که برجام و خصوصی سازی ناقص رو تصویب کردن اصولگرا بودن نه انقلابی!
مجلس فعلی به مراتب بهتر از قبلی هاست ولی هنوز باید جدی کار کنه
تا به حال یک رییس جمهور انقلابی تو این مملکت به دست ما مردم انتخاب نشده که ایشالا امسال انتخاب میشه و از شر مسئولان فاسد غیر انقلابی خلاص میشیم
به نظرم بهترین کار رای ندادن نیست چون که همون هزاران هزار شهید از ۱۰ هزار سال برای عزت و آزادی و سربلندی ایران عزیز جونشون رو دادن و اینکه ایرانی زیر خفت و ذلت دشمن نره و مطمئنا با رای ندادن و رای اشتباه دادن ما باید در برابر خدا و همه اونایی که تو راه ایران جونشون رو دادن پاسخگو باشیم.

مهدی
مهدی
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

۱۲ سال لاریجانی بود
یعنی ۱۲ سال دست اصلاح طلبا بود قبلشم خیلی خوب نبود
همین الانم تا دولت خوب نیاد مجلس هیچ کاری نمی تونه بکنه

م.ن
م.ن
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

مجلسی که ملت مارو بدبخت کرد ثمره اقای لاریجانی و امثالهم بوده. دوست و یار غار اقای روحانی.
دوم اینکه اصول گرا و اصلاح طلب کیلو چند. ما طبق فرمایش رهبری به فرد نگاه می کنیم نه حذب.

پژمان
پژمان
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

چرا جوک میگی کجا مجلس ۲۵ سال دست اصولگرا بوده!!! همونطور که ریاست جمهوری
۳۲ سال دست افتضاح طلب ها بوده مجلس هم همینطور بوده تقریبا،مگر غیر از این که رئیس مجلس را اکثریت مجلس تعیین می کند،پس بیام روسای مجلس و تفکرشون رو ببینیم، روسای مجلس به ترتیب هشت سال،ناطق نوری،رفسنجای،کروبی و در اخر ۱۲ سال لاریجانی،الان همه تفکراتشون برامون روشنه،میخواید بگید نه اون موقع اصولگرا بودن😂😂😂!!! اینا از اول تو لشکر معاویه سینه میزدن فقط برای مردم واضح نشده بود،شما نظرات و تفکرات غریق استخر فرح که میگفت ما موشک لازم نداریم و حسن کلید همه چیز رو درست میکنه ببینید!! نظرات کروبی و فتنه ۸۸ رو ببینید،ناطق هم که شده شریک دزد و رفیق قافله و نظراتش با هاشمی و حسن کلید فرقی نداره و همشون با هم زیر پرچم هاشمی رفسنجانی سینه میزدن،پس نگو مجلس اصولگرا بوده،بعدم اصولگرایی که مثل احمدی نژاد میخواد منحرف باشه و نامه برای ترامپ یعنی قاتل سردار سلیمانی بزنه،نامه به بن سلمان وهابی قاتل کودکان یمنی بزنه و اونو برادرم خطاب کنه و با شبکه های معاند مصاحبه کنه و محری چند بار به جای کلمه صحیح خلیج فارس بگه خلیج عربی و هیچ اعتراضی نکنه!! باید تف کرد تو صورتش،لعنت خدا بر مسوولین فاسد چه افتضاح طلب چه اصولگرا،ما فقط جوان انقلابی مومن و متعهد معتقد هستیم که عملکرد درست و قابل قبول داشته باشد که میتوان از دکتر رییسی،جلیلی و زاکانی نام برد

اميرحسين
اميرحسين
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

برادرمن، مجلس قانون گذار استنه قوه اجرائیه.قوه مجریه در اختیار دولت هاست. شما بفرمایید دولت اصلاح طلبان با 32 سال از 42 سال تصدی این پست در کشور، چه گلی به سر این ملت زده اند.

ایرانی
ایرانی
پاسخ به  مصطفی
7 ماه ها قبل

برجام سال ۹۵ به دست مجلس دهم (اصلاح طلب در بست دقیقه تصویب شد

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

راستی قوه قضاییه از در دوران خاتمی و احمدی نژاد و رفسنجانی در دست امثال همین رییسی نبود .؟ آن موقع معاون نبود.؟ چه خدمتی کرد ؟
وقتی در مشهد بود چه کار برای فقرا کرد ؟ یا همش در حال ساختن مرکز خرید بود؟
ببینم این رییسی رفیقی بهتر از تتلو هم داره ؟

م.ن
م.ن
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

به گفته دوستمون، به مازیار جواب ندید. خدارو شکر دشمنان اقای رییسی همینقدر فهم سیاسی دارن

علی
پاسخ به  مازیار
6 ماه ها قبل

شما مشهد نبودی که ببینی اقای رییسی چه خدمتی به مردم کرد ، تا قبل اقای رییسی مردم رنگ غذای حرمو ندیده بودن همیشه تو حرم به سر و کله هم میزدن اونوقت اقای رییسی تو کل مشهد غذای حرمو پخش کرد هر زواری که میومد مشهد غذای حرم بهش میدادن هیچکس هم نفهمید چون اقای رییسی بی ریاس ، به مردم گفته شد یه خیر اینکارو کرده، غیر از این کلی خدمت سیاسی و حوزوی داشت ، اوضاع مشهد از همون موقع رو به راه شده ، مطمئن باش رای هم میاره و غیر از مشهد اوضاع کل کشور رو رو به راه میکنه

احمد
احمد
7 ماه ها قبل

سلام
دو پیشنهاد؛
یکی اینکه امکان تغییر نظر رو در نظرسنجی ارائه کنید.
من جزو افرادی هستم مطمئن نبودم می خواهم رای بدهم و بنابراین گزینه “هنوز تصمیم نگرفتم” رو انتخاب کردم ولی حالا می خوام به همتی رای بدهم. ولی در این نظر سنجی نمیشه!
دوم اینکه اگه ممکنه اگه ممکنه تغییر درصد آرای نامزدها رو در طی گذر زمان رسم بفرمایید لطفا.
سپاس

1404
1404
پاسخ به  احمد
7 ماه ها قبل

داداش با رای دادن به همتی ۴ سال دیگه پشیمون نمیشی؟

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

یادمه وقتی به احمدی نژاد هم رای می دادند میگفتن برای اینه که حق مردم را بگیره . الان هم برای رییسی میگن . زهی خیال باطل . البته احمدی نژاد ده بار صادق تر از این رییسی بود که با تتلو میپره

علی
علی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

تتلو با رئیسی پرید نه برعکس

علی
علی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

همتی میگه فلانی ها بر ضد ما اف ای تی اف رو امضا نکردند و یا برجام رو به هم زدن و نذاشتن ما کار کنیم. سوال من از شما اینه که مگه قرار اون فلانی ها بعد از رییس جمهور شدن همتی اف ای تی اف رو امضا کنن یا حضرت عزراییل قرار جون اون تندرو هایی که برجام رو به هم زدن رو یکجا بگیره یا اون تندرو ها قسم خوردن که بعد از رییس جمهوری همتی دیگه کاری بر ضد برجام نکنند که آقای همتی هوس رییس جمهوری به سرش زده. حالا اومد و همتی رییس جمهور شد و اف ای تی اف امضا نشد و تندروها بر ضد برجام یک کارایی کردند. اون وقت آقای همتی چطوری میخواد کار کنه. باز بعد ۴سال دیگه همین آش و همین کاسه. بازم میگه اف ای تی اف رو امضا نکردند. زدن زیر برجام و نذاشتن کار کنم.

سلمان
سلمان
7 ماه ها قبل

رئیسی عشقه. رأی من رئیسی

مازیار
مازیار
پاسخ به  سلمان
7 ماه ها قبل

واضح است که رییسی از باخت ۴ سال پیشش لجش گرفته و آمده انتقام باخت قبلی را بگیرد . البته اگر رد صلاحیت ها اینطور نبود باز هم می باخت

مازیار
مازیار
پاسخ به  سلمان
7 ماه ها قبل

چیش عشقه ؟ عشق های شما همیشه اینطوری هستند ؟

ظهیر
ظهیر
7 ماه ها قبل

چهارتاریس جمهور غیرترک بس نیست فقط همتی ،تاریخ مملکت بعد اسلام وافق دید مقام معظم رهبری ام اینو میگه، سلجوقیان،تیموریان،صفویان، نمونه بارز این مثالند،

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  ظهیر
7 ماه ها قبل

هشت سال بدبختی کمت بوده که باز میگی همتی🤦

بابک
بابک
پاسخ به  ظهیر
7 ماه ها قبل

حرف زشتیه. حتی اگه پول گرفتی اینقدر این واژگان قومیتی رو بیان نکن لطفا

سیدعلی
سیدعلی
پاسخ به  ظهیر
7 ماه ها قبل

عجب ملاک مستحکمی. ماشالله به این رای دادنا.

مهدی
مهدی
پاسخ به  ظهیر
7 ماه ها قبل

من خودم ترکم ، اما متاسفم که همتی هم ترکه و آبروی ترک ها رو برده

علی
علی
پاسخ به  مهدی
7 ماه ها قبل

مملکت کم مشکل نداره شما رو به خدا اگه وجدان و شرف دارین این پس زمینه فکری قومیتی رو دیگه به مشکلات کشور اضافه نکنین. کدوم کشور تو دنیا تونسته با روش کمپانی قومیتی اداره بشه. نمونش لبنان خیلی کشور موفقی هست. یه زمانی یه قومی رو از یه پستی محروم میکنند خوب حق داره ولی وقتی در قوانین همه اقوام میتونن رییس جمهور بشن دیگه این بحث های قومیتی چیه؟ الان باید فارس ها اعتراض کنند که چرا خامنه ای ترکه. خوب خمینی لر بوده خامنه ای ترک ممکنه بعدی فارس باشه.

علی
علی
پاسخ به  ظهیر
7 ماه ها قبل

یعنی مشکل ما رییس جمهور ترک یا غیر ترکه

سعید
سعید
7 ماه ها قبل

دکتر همتی گفت یکبار هم که شده به یک اقتصاددان اعتماد کنید بگذارید یکبار سیاسیون تابع اقتصاددان باشن چون همیشه اقتصاد رو فدای سیاست کردن. حرفش درسته . گفت من رئیس جمهور یک دوره ام حرفش درسته روسای جمهور برای اینکه می خوان دوباره را
ی جمع کنن جسارت تصمیم گیری ندارن تایع منافع گروههای سیاسی میشن اما وقتی میگه فقط یک دوره اصلاحات اقتصادی میکنم و میرم یعنی به صغیر و کبیر سیاسیون باج نمیدم که دور بعد بیان از م حمایت کنن. حرفش درسته . بهش رای میدم . با رای ندادن چیزی درست نمیشه اقای رئیسی که سواد اجرایی نداره سواد حقوقی داره همون جا به کارش برسه . جلیلی هم بمونه تو دانشگاه دیپلماسی درس بده دیپلماتهای کشورهای دیگه معلم نمیخوان که راه بیفته به اونها درس بده و سخنرانی کنه

علی
علی
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

معلوم نیست چی میبافی برا خودت،برو یکم تحقیق کن

مازیار
مازیار
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

راستی قوه قضاییه از در دوران خاتمی و احمدی نژاد و رفسنجانی در دست امثال همین رییسی نبود .؟ آن موقع معاون نبود.؟ چه خدمتی کرد ؟
وقتی در مشهد بود چه کار برای فقرا کرد ؟ یا همش در حال ساختن مرکز خرید بود؟
ببینم این رییسی رفیقی بهتر از تتلو هم داره ؟

رها
رها
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

اتفاقا وقتی رئیسی اومد آستان قدس، سرمایه آستان رو از پاساژ سازی کشید بیرون و کرد تو اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار
یه کوچولو بخون آقای محترم
وقت دنیا رو میگیرید با این ندونستنا

م.ن
م.ن
پاسخ به  رها
7 ماه ها قبل

ولش کن این حرفاش بی اساسه

محمد
محمد
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

همینو بگو😂 از خودش میبافه
موقعی که همتی رئیس بانک مرکزی بود، تورم بالا رفت، قیمت سکه بالا رفت ووو
رئیس جمهور باید مردمی باشه و مشکلات مردم رو درک کنه

توجه توجه
توجه توجه
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

🔴چند نکته تحلیلی مهم پیرامون مصاحبه آقای عبدالناصر همتی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما

▪️ بر خلاف جیغ بنفش اصلاح طلبان و هیاهوی به راه انداخته در مورد اینکه ما در این دوره انتخابات کاندید نداریم ، اما صحبت های عبدالناصر همتی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حاکی از این است که دیدگاه های ایشان کاملاً هماهنگ شده با اتاق فکر جریان اصلاحات می باشد و در استفاده از تکنیک های رسانه ای این جریان که با آنها در انتخابات های قبلی رأی خود را از مردم گرفتند، این بار نیز با تمام قوا سعی در فریب مردم با استفاده از همین تکنیک ها دارند، که در این خصوص نکات زیر قابل توجه می باشد:

1⃣ تکنیک #مظلوم_نمایی: آقای همتی در ابتدای سخنان خود و در حین صحبت نیز چندین مرتبه به رقابت ناعادلانه و پنج بر یک اشاره کردند و این در حالیست که آقای مهرعلیزاده از همان جریان در کنار ایشان است. این نکته نشان دهنده این است که کاندیدای اصلی اصلاح طلبان همانطور که از قبل هم پیش بینی می شد، آقای همتی بوده و مهرعلیزاده بعنوان کاندیدای پوششی خواهد بود. در این تکنیک تداعی می‌کند که مردم من تنها هستم و آنها چند نفر ، بنابراین به کسی کمک کنید که تنهاست و یاوری ندارد.

2⃣ تکنیک اقناعی #جاذبه‌_های_جنسی : در حالی که مجری درباره اشتغال زنان سوال پرسیدند، ایشان بر روی مسئله حجاب و آزادی زنان دست گذاشتند و گفتند:«معنی ندارد که یک خانمی که در ماشین خود رانندگی می کند، برای او پیامک ارسال شود که حجاب خود را درست کند!»؛ این جمله ی یک اقتصاد دان نمی تواند باشد و قطعاً در یک اتاق فکر طراحی شده است و بدنبال جذب آراء زنان با وعده آزادی و بی بند و باری جنسی می باشد.

3⃣ تکنیک اقناعی #ترس : در زمینه اشتغال نیز ایشان با اشاره به کسب و کارها از طریق فضای مجازی سریعاً بحث فیلترینگ را مطرح می کند و می گوید: « #اینستاگرام را هم می خواستند فیلتر کنند، خیلی از کسب و کارها در شرایط کرونا در بستر اینستاگرام است»؛ این جمله را می گوید تا مردم را بترساند که اگر رقیب رای آورد، جریان باز اطلاعات بسته خواهد شد و آزادی در فضای مجازی تبدیل به فیلترینگ شده ، بنابر‌این کسب و کارها از رونق خواهند افتاد، با این تکنیک می توان مردم را قانع کرد که مشکل اصلی آنها مسئله اینستاگرام و فضای مجازی است و به جریان رقیب رای ندهند.

4⃣ تکنیک #برچسب_زدن : آقای همتی با اشاره به عکسی که بعنوان دختر ایشان در خارج از کشور در فضای مجازی در حال انتشار است آن را به ستادهای انتخاباتی رقبای خود نسبت می دهد و رقبا را به بی دینی و دروغگویی متهم کرده و می گوید:« اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید.»؛ در این تکنیک در ذهن مخاطب افراد مقابل بعنوان انسانهای زشت صورت نقش بسته می شود و از آنها به بدی یاد می کند.

5⃣ تکنیک #مجاورت : آقای همتی با پیوند زدن کسری بودجه و وضعیت بد اقتصادی کنونی به #تحریم_ها عنوان می کند که:«بیش از پنجاه درصد وضعیت کنونی کشور بدلیل #تحریم_ها است و چرا به مردم #دروغ می گویید که تحریم ها اثر ندارد»؛ در این تکنیک از برچسب دروغگو و همچنین تکنیک ترس مجاورتی با کنار هم قرار دادن معیشت، اقتصاد و کسری بودجه استفاده شده است. همچنین با بزرگ نمایی تحریم ها مردم را متقاعد می کند که راه #مذاکره راه درستی است.

6⃣ تکنیک #فریب: همچنین آقای همتی با بیان اینکه من رئیس جمهور چهار ساله هستم سعی بر این دارد تا مخاطب را قانع کند که قدرت طلب نیست و برای خدمت آمده است، ضمن اینکه شعار خود را هم استفاده از تمامی جناح های سیاسی قرار داده در حالی که از همین ابتدا رویه تخریب جناح مقابل را با تمام قوا آغاز کرده است.

جریان #اصلاحات من بعد از این تکنیک ها در مصاحبه ها، مناظره‌ها و فضای مجازی به وفور استفاده خواهند کرد تا دولت نهم اصلاحات را شکل داده و قدرت را تصاحب کنند.

🔚 در پایان باید گفت جریان اصلاحات روی دو چیز در این انتخابات حساب باز کرده است :
🔸اول: استفاده از تکنیک های رسانه ای برای همراه کردن قشر خاکستری مردم که هنوز تصمیم نگرفته اند به پای صندوق ها بیایند و یا به چه کسی رای بدهند.
🔹دوم: اختلاف بین جبهه انقلاب و ماندن کاندیداهای این جبهه در صحنه انتخابات تا آخر که در این صورت رأی آنها شکسته شده و آقای همتی با اختلاف اندکی از آراء می تواند پیروز انتخابات و پدیده ۱۴۰۰ باشد.

▪️مهدی_شایسته

علی
علی
پاسخ به  توجه توجه
7 ماه ها قبل

بسیار عالی ایشان دقیقا دارن به شعور مردم توهین میکنن مخصوصا با مطلوم نمایی و مسائل حجاب و این ها

33 بر 0
33 بر 0
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

جوک خوبی گفتی

بابک
بابک
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

یک مقدار بیشتر تحقیق کنید
ایشان اقتصاددان هستند ؟!
نمونه سواد ایشان بورس ! نمونه دیگر ارزش پول ملی ! نمونه دیگر تورم و و و

علی
علی
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

مردمو چی فرض کردید؟
این همتی از ۶ بار ارزپاشی، ۵ بارش رو مستقیما دستور داده و مردمو بدبخت کرده
حالا بار آخرشو میانجام نداده بعد میگن آهاااای مردم روحانی میواست ارز پاشی کنه همتی نذاشته و برکنار شده…
شرف داشه باشید بگید این مردک ۵ بار ارزپاشی کرده.

رها
رها
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

اگر صرفا دلایلت برای رای دادن به همتی همیناست، نه کارنامه ی افتضاحش، میتونی به محسن رضایی هم رای بدی!!!! سه تا دکترای اقتصاد داره!
ولی اگر ملاک رو بذاری که یه فرد چقدر اهل کار کردن و دلسوز مردمه و برنامه داره،مطمئن باش این فرد همتی نیست؛ وضعیت دلار و سکه و بورس و تولید و تورم دستپخت همین آقاست

زهرا
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

همتی عااالیه

علی
علی
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

ببین داداش اگه رئیسی بیاد به قول خودش میتونه کلی اقتصاد دان رو به خط کنه ولی به نظر تو همتی میتونه یه تیم خوب بچینه اون فقط تخصصش اقتصاده جامعه نیاز به مدیریت داره که اقتصاد هم جزئی از اونه

م.ن
م.ن
پاسخ به  سعید
7 ماه ها قبل

سال ۹۶ ، روحانی گفت من سرهنگ نیستم، حقوق دانم. چیشد الان حقوق دادن اخه؟
بده؟
هر سال شما رو یه جور گول می زنن. اقتصاد دان……. این اقا تو این مدت ریاست بانک مرکزی ارزش پول مملکتو به …… بند کرد اونوقت شما میگی اقتصاد دان

ضمن اینکه کی گفته رییسی سابقه اجرایی نداشته. الان سال ۹۲ و ۹۶ روحانی سابقه اجرایی داشته. یا اقتصاد دانتون سابقه اجرایی داره که می خواین بهش رای بدین؟ نکنه ریاست بانک مرکزی که ریال و بیارزش کرده سابقه اجراییه؟

Sm
Sm
7 ماه ها قبل

فقط ایت الله رییسی فقط فقط بخاطر اینکه مفسدین رو باید محاکمه کنه باید دزدا و رانت خوارایکه باعث از بین رفتن کشور عزیزم شدن رو به سزای عملشون برسونه

مراد
مراد
پاسخ به  Sm
7 ماه ها قبل

فقط آقای رئیسی عشق مردم ایران است نه کاندیدای غربزده ها و سلبریتیهاودختران بی حجاب .اقای رییسی رئیس جمهور آینده هستند با یاری امام زمان انشاالله

مازیار
مازیار
پاسخ به  Sm
7 ماه ها قبل

مفسدین را در دادگاه محاکمه می کنند نه در دولت .

علی
علی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

مفسدین در دولت ساخته می‌شوند پس اگه پاک باشه اصلن فساد به وجود نمیاد

صادق
صادق
پاسخ به  Sm
7 ماه ها قبل

مفسدان را که بایدقوه قضایی بگیره پس چرا میخواد بره رییس قوه مجریه بشه

رها
رها
پاسخ به  صادق
7 ماه ها قبل

برای اینکه تا سرچشمه فساد تو قوه مجریه هست، فساد تمومی نداره، باید سرچشمه رو خشکوند

رضا
رضا
پاسخ به  Sm
7 ماه ها قبل

عزیز دل اینایی که فرمودید از وظایف قوه قضاییه است نه رییس جمهور. ایشان اگر به دنبال مبارزه با فساد است بهترین منصب برایش همان رییس قوه قضاییه است.

محمدرضا
محمدرضا
7 ماه ها قبل

سلام
خداروشکر سه سالی از نزدیک با مدیریت دکتر همتی آشنا هستم
مدیریتی سراسر رانت و تبعیض
فردی متکبر و دادای روحیه بسیار اشرافی
مدیران انتخابی هم بسیار متکبر و تشنه ثروت و قدرت
منزل در خیابان الف ولنجک

علی
علی
7 ماه ها قبل

فقط جلیلی

فاطمه آقاجانی
فاطمه آقاجانی
7 ماه ها قبل

سلام من به دکتر جلیلی رأی میدم⁦✌🏾⁩
سال ۹۶ برنامه ای که دست جناب رئیسی بود و داشتن مناظره میکردن همه ش برنامه دکتر جلیلی و دولت سایه بوده،درواقع اون ۱۶ میلیون نفری که به رئیسی رأی دادن در واقع به برنامه های دکتر جلیلی رأی دادن که تو کشور اجرا بشه
انتخاب با خودتونه عزیزان
#رای_من_دکتر_سعید_جلیلی⁦✌🏾⁩⁦🇮🇷⁩

علی
علی
پاسخ به  فاطمه آقاجانی
7 ماه ها قبل

برادر عزیز جبهه ی مخالف هم همین اختلاف بین ما رو میخوان یادتون باشه

علی
علی
7 ماه ها قبل

همتی دلار زیر ۱۱ تومن تحویل گرفت و تا ۳۲ تومن رفت. لازم هست از شاهکارش توی بورس و طلا هم بگم یا کافیه؟!

مازیار
مازیار
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

دلار ۱۸ تومان بود و همتی آه شد که کم بشه و ۱.۵ سال روی ۱۵-۱۶ ثابت بمونه . تلاش خوبی کرد . بورس هیچ ربطی به بانک مرکزی ندارد . درضمن همتی آدم روحانی نیست و با هم اختلاف های زیادی دارند

مراد
مراد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

هروقت بی بی سی از هرکاندیدایی حمایت کرد روزگار مردم سیاه شد .خود روح الله زم در مصاحبه اش گفت ما روحانی را آوردیم تا مملکت نابود شود چون میخواستیم مدیر نالایق بیاید و موفق هم شدیم .حالا هم میخواهن همان نقشه را بکشند وهمتی غربگرا و اصلاح طلب ضد انقلاب را رئیس جمهور کنند اما مردم دیگر گول نمی خورند ۸سال اصلاح طلبها روزگارشان رو سیاه کردند .

اکبر
اکبر
پاسخ به  مراد
7 ماه ها قبل

بسیار عالی

سعید
سعید
پاسخ به  مراد
7 ماه ها قبل

من روزی یک بار به افکارم شک میکنم تا ایمانم رو دوباره از نو بسازم. دوباره همه چیز رو بررسی میکنم و دوباره به آنچه باور دارم ایمان میارم.
تو چی؟
با همون فرمون 42 سال پیش میری؟ پشت کی؟

سید محسن علوی
سید محسن علوی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

فقط دکتر سعید جلیلی

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

اگه یه سرچ بکنید می‌بینید که دلار در مرداد ۹۷که ایشون سرکار اومدن ۱۱تومن بود.و آقای همتی عضو شورای عالی بورس هستند چطور وظیفه ای در قبال بورس ندارند؟

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

کی گفته عاشق تتلو بود مگه کسانی که تخریب میکردند رئیسی را نمی گفتند دیوار کش بین مردم هستش با این کارش نشان داد که هرکس کمکی خواست پذیرای کمک هستش نه عاشق طرف

رها
رها
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

ایشون دلارو از 18 تحویل نگرفت، از 8 و خرده ای تحویل گرفت
به یه سرچ ساده میتونه اطلاعاتتو کامل کنی

علی
علی
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

لعنت بر بانیان وضع موجود

علی
علی
7 ماه ها قبل

رای من دکتر سعید جلیلی؛ به خاطر اینکه با برنامه ترین کاندیدا هست.
دید عمیق و جامع ایشون به مسائل کشور و راه حل های آن ها هم واقعا قابل تقدیر هست.
بعد از ایشون آقای رئیسی به خاطر قاطعیت و ضد فساد بودن و انقلابی بودنشون.

حسین
حسین
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

برنامه تخصصی اقتصادی روفقط محسن رضایی ارائه کرده.بقیه کلی گویی میکنن.آقای جلیلی سیاستمدارموفق وباسوادیه.ولی اولویت الان اقتصاده.مردم اگه قدررضایی رومیدونستن وضعمون این نبودکاهش ارزش ریال وتحریم هاهمه روسالهای قبل پیش بینی کرده.فیلماش هست.

علی
علی
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

ببین دوست عزیز دکتر جلیلی و اطرافیانشون بیشتر تئوریسین هستند تا مرد عمل هما آقای رئیسی مرد عمل است مرد عمل که باشی حتی میتونی از کسانی مثل جلیلی هم استفاده کنی در ضمن حواسمون باشه جبهه یمخالف همین دوگانگی رو میخواهند

دردانه عابدی
دردانه عابدی
7 ماه ها قبل

جلیلی

رای ما همتی
رای ما همتی
7 ماه ها قبل

نظرسنجی ای که توش محسن رضایی رای داره فاقد هرگونه اعتباره😂

داود
داود
7 ماه ها قبل

محکم و قاطع رای من رییسی

محمد خالقی
محمد خالقی
7 ماه ها قبل

رای دادن به همتی یعنی تکرار دوباره اشتباه ۹۲ و ۹۶!!!!
چرا نمیخواهید باور کنید که بانیان وضع موجود نمیتونن تغییر دهنده وضع موجود باشن؟؟؟
همتی اگر میخواست کاری انجام بده توی دولت روحانی انجام می داد و نتیجش رو میدیدیم. دوستان التماس میکنم بهتون که بیشتر تحقیق کنید و سرنوشت ۸ سال آینده مملکت رو دوباره به فنا ندید.😞

علی
علی
7 ماه ها قبل

وجدانا اگر یکی از اصلاح طلب ها تتلو سمتش می اومد و تحویلش می گرفت، کلی براش چه چه و به به نمی کردید که چه انسان ‌روشنفکریه ؟
حالا رئیسی مثل یک‌آدم‌و انسان تحویلش گرفته شد رئیسی آدم‌ بده ؟

شهاب
شهاب
7 ماه ها قبل

فقط جلیلی ،اصلح هست
چون هشت ساله در دولت سایه مشغول بوده و برنامه داره مشکلات رو پیدا و براشون راه حل و پاسخ معتبر داره.
مردم کاش این دفعه درست رای بدین نه به اسامی و جناح ها و نمایش و … ،،، به برنامه رای بدین به شخص اصلح
رای ما جلیلی✌️🇮🇷

حسین
حسین
پاسخ به  شهاب
7 ماه ها قبل

شاید حرف شما در مورد اصلح بودن آقای جلیلی درست باشه یا شاید هم غلط حقیقتش اینو من نمی‌دونم و اظهار نظر نمیکنم ولی به نظر من یک اصل کلی هم باید بین ما انقلابی ها باشه، اون اینه که اگر بارأی دادن به اصلح احتمال پیروزی آدم های که فکر میکنیم ناکارآمد و یا نااهل هستند زیاد میشه اینجا بهتره به اون صالحی که مقبول تر و پر طرفدارتره رأی بدهیم.ماباید برای اونی که فکر میکنیم اصلح است تبلیغ کنیم وبعد درانتها به نظر سنجی ها نگاه کنیم اگر اصلحمان وضعیت مقبولیتش خوب بود به همان رأی میدهیم.و اگر اینطور نبود باید به صالحی که مقبولیتش بالا تر است رأی بدهیم که ان شاءالله اینبار فرمان دست بچه های انقلاب بیفته.

علی
علی
7 ماه ها قبل

با سلا م بعضی از دوستان از قرار معلوم توی این 8سال ایران نبودن تا بفهمند چی به سر این مملکت واین مردم اومده که هنوز سنگ اصلاح طلبان رو به سینه میزنند یا شایدم مواجب بگیر این گروهند اگر یه کوچولو وجدان میداشتین در مورد اقای رییسی اینطوری قضاوت نمی کردین انشا الله اقای رییسی رای میاره و تو خانواده ات هم از اتفاقات مثبتی که رقم می خوره بی نصیب نمی مونی

مازیار
مازیار
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

اگر تونستی دو تا خوبی رییسی را اثبات کنی ، من قول میدم بهش رای میدم ولی نداره

علی
علی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

من ده تا رو اثبات میکنم ولی مرد باش و سر حرفت بمون
اول اینکه ضد فساد هست دوم اینکه ساده زیسته سوم اینکه مردمی هست چهارم اینکه دنبال اشرافیت نیست و خودش طعم فقر رو چشیده پنجم اینکه یک مدیر میدانیس ششم اینکه تحول آفرین است هفتم اینکه با کسی تعارف نداره و به کسی باج نمیده هشتم اینکه اجماع ساز هست و خیلیا نظرشون روی ایشون مثبت هست نهم اینکه از تولید ملی حمایت میکنه و به فکر کارگر ایرانی هست دهم اینکه اخلاق مداره و مثل اصلاح طلبا با بی اخلاقی و تهمت و توهین خودش رو بالا نمیکشه یازدهم اینکه سی سال توی جاهای مختلف خدمت کرده ولی یه لکه ی سیاه هم توی کارنامه اش نیست که اگه بود اصلاحات تا الان اون رو پیرهن عثمان میکردن
حالا راضی شدی یا نه؟!

حامی دانش و مظلومیت دکتر همتی در برابر پوششی ها
حامی دانش و مظلومیت دکتر همتی در برابر پوششی ها
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

آدم ساده زیست به گفته خودش، نباید خونه‌اش باشه 140 متر،‌ اونوقت پدر من که استاد دانشگاس متراژ خونه اش نصف ایشونه
رییسی انسان مومن و باخدایی هست ولی به درد امورات اجرایی نمی‌خوره و جاش تو همون قوه قضاییه است. دکتر عبدالناصر همتی اقتصاد رو اصلاح میکنه و رییسی هم در دستگاه قضا به کمک ایشون میاد و با فساد مبارزه می کنه
هر کسی میره سر جای خودش
به صرف تحصیلات حوزوی نمیشه مملکت اداره کرد. همتی صد Level از روحانی قوی تره. صد البته که روحانی اصلاْ گزینه خوبی نبود و صرفا فکر باز داشت اما همتی هم فکر باز داره، هم سواد آکادمیک در حوزه اقتصاد و هم سوابق اجرایی فراوون در حوزه های اقتصادی، چیزی که روحانی اصلا نداشت.

محمد
محمد

در کار اجرایی مدیر میخواهیم نه دکتر و مهندس و اقتصاد دان،این را بفهمید

مازیار
مازیار
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

هر ده تا که گفتی شعاری بود . هیچکس از وضع دادگاه ها راضی نیست که از بانیانش همین رییسی است. فساد آستان قدس را برداشته که مسببش امثال رییسی است . اصلا هم ساده زیست نیست . پاک طینت هم نیست وگرنه عاشق تتلو نمیشد

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

برادر تحقیق کردی که اینطور میگی؟؟
چندین وقت پیش درگیری ای پیش اومد توی کارخونه ای، یکی از مسئولان بعد از چند سال تازه به اون کارخونه سر می‌زد، میگفت ما منتظر آقای رئیسی بودیم نه شما…
انتخاب با خودتونه ولی هر چی ایشون گفت کاملا درسته :)

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

بیش از دو هزار کارخانه که دولت از ریل خارج کرده بود با کار جهادی خود وهمکارنشان به راه انداختن مثل ارج و…..

علی
علی
7 ماه ها قبل

به همتی رای میدهم چون یک اقتصاد دان هستند و مواضع و دیدگاهش با شرایط فعلی سیاست خارجی کشور همخوانی دارد

محبوبه
محبوبه
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

این دوسال که رئیس بانک مرکزی بود دیدیم که دلار رو از 11به 23رسوند .البته که اقتصاد رو از دایی جانشون یاد گرفتن

مازیار
مازیار
پاسخ به  محبوبه
7 ماه ها قبل

دلار ۱۸ بودنه ۱۱ و همتی گوش کرد تا ۱.۵ سال و روی ۱۵-۱۶ ماند . یکم بخوان . بعدش هم برای کاهش صادرات نفت ایران ، قیمت به ناچار رفت بالا . ولی واقعا فکر می کنی رییسی بود مثلا ، دلار همان ۱۱ می ماند . خوش خیال . از آخوند چه انتظاری داری؟

مستر
مستر
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

وااااای – چرا دوباره میخوای روحانی رو بالا بیارید. ی بار ضرر بسمون نبود؟؟

علی
علی
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

رضائی هم دکترای اقتصاد داره.روحانی که این همه بدبختیبه بار آورد همتی که زیر دستش بود. چی میگی تو خودشم اخر اخرا اورد اگه کارایی داشت از اول میزاشت. مثل این که میخوای مردمو باز بدبخت کنین

محمد خالقی
محمد خالقی
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

عالم بی عمل چه ماند به زنبور بی عسل!!!!
شما اگر بهترین اقتصاد دان جهان هم باشی اما نخواهی به نفع مردمت کار کنی و در راه دیگه ای استفاده کنی از این دانشت به هیچ دردی نمیخوره.

چرا نمیخواهید باور کنید که همتی روحانی دوم است؟؟؟

مراد
مراد
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

همتی روحانی دیگر است

ص
ص
7 ماه ها قبل

همتی=روحانی= بدبختی

مازیار
مازیار
پاسخ به  ص
7 ماه ها قبل

همتی اصلا موافق سیاست های روحانی نیست . قضیه دلار ۴۲۰۰ و…. هم قبل از آمدن همتی بود.

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

اگه موافق سیاست های روحانی نبود پسچرا دستورهای اونا رو انجام میداد
چراگذاشت که دولت از بورس کسری بودجه رو تامین کنه
اگه مخالف سیاست های روحانی بود و کسی هم به حرف هاش توجه نمیکرد چرا استعفا نداد؟

رضامنش
رضامنش
پاسخ به  ص
7 ماه ها قبل

رئیسی + جلیلی = سیاه بختی روزگاری بدتر از حمله مغولان به سرزمین ایران

مهیار
مهیار
7 ماه ها قبل

چرا انتقامتون رو از دولت اینده میگیرید؟؟؟

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

من ۵۲ سال هستم . دنیا را تا حدی دیدم و زندگی کردم ، مذهبی هستم ، خیلی کتاب تاریخ و سیاست خواندم، و پزشک متخصص هستم. با تمام تجربه های زندگیم میگم : به هرکسی رای می دهید به رییسی ندهید که بزرگترین اشتباه زندگی شما خواهد بود .

امیر
امیر
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

عجب

مجید
مجید
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

این منطقی ترین حرف بود نمیگم به کی رای بدید که همه مثل همند ولی از مهره برنامه ریزی شده چهار ساله بترسید که به خدا اگر رییسی بشه آخرین خواهد بود

عبدالله
عبدالله
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

من ۵۰ سالمه ۳۰ سال کارگری کردم الان یازنشست شدم نه خونه دارم نه ماشین باید فکر داماد کردن پسرم باشم و دخترم بفرستم خونه شوهر هشتم گرو نهمه همهه اینا از طرز تفکر شما مرفعین بی درده ومعلومه این همه سال که ما در فلاکت بودیم شما در ناز و نعمت بودین

عبدالله
عبدالله
پاسخ به  عبدالله
7 ماه ها قبل

ومن به رئیسی رای میدم

رضا
رضا
پاسخ به  عبدالله
7 ماه ها قبل

قربون اون کلامت پدر جان تا تفکر غرب گدا پاک نشه اینا همین هستند چون اگه رئیسی رای بیاره براشون بد میشه چون راحت نمیتونن دزدی کنن

Prs
Prs
پاسخ به  رضا
7 ماه ها قبل

توهم توطئه… نمیدونم ذهن یه آدم چقد باید خشک باشه که تو قرن 21 بخواد تو انزوا زندگی کنه که چی همه دنیا میخوان مارو غارت کنن چون ما پسر پیامبریم -_-
التماس تفکر…

رضا
رضا
پاسخ به  Prs
7 ماه ها قبل

نه بیچاره، بدلیل این نیست که پسر پیغمبری، بدلیل اینه که رو بزرگترین ذخایر ثروت دنیا نشستی، یه نگاهی به دور و ورت کنی، بد نیست، خدا چشم و عقل رو داده که ازشون استفاده کنی.

شهرام
شهرام
پاسخ به  عبدالله
7 ماه ها قبل

پس حماقت نکن و رای نده

مراد
مراد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

مر دم از مدیران بی کفایت غربزده اصلاح طلب بیزارند و رییس جمهور مردمی وساده و دلسوز مانند آقای رئیسی میخواهند .در شهر ما تمام مردم رایشان با رییسی هست و قرار شده به جز آقای رئیسی به هیچ شخصی ستاد نزنند

Prs
Prs
پاسخ به  مراد
7 ماه ها قبل

شما ۱۰۰درصد اصلن معنی اصلاح طلب و اصولگرا رو نمیدونی که همچین چیزی رو نوشتی.تو توهم شما اصلاح طلب یعنی جاسوسای انگلیس تو ایران بدون کراوات؟؟
غربزده؟؟؟ الان که شرق زده ایم همه چی اوکیه؟

مراد
مراد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

شما اصلا مذهبی نیستید وما دیگر دروغهای شما رو باور نخواهیم کرد .شماها ضد جمهوری اسلامی هستید .

Prs
Prs
پاسخ به  مراد
7 ماه ها قبل

کی میخواین بفهمین که سیاستو از دین و مذهب سوا کنین؟ با این فرمون دارین گند میزنین به جفتش

علی
علی
پاسخ به  Prs
7 ماه ها قبل

افکارتو اصلاح کن بدبخت

کوروش
کوروش
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

سال ۹۶ هم همینطوری مردم رو ترسوندین و قدرت انتخاب رو از مردم رو گرفتین که مملکت به این وضع فعلی رسید . شما قشر مرفه جامعه ای نمیدونی چقدر این مردم زجر کشیدند تو این ۸ سال ،

ایرانی
ایرانی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

شما متخصص دروغ هستی.
بگو چرا اربابانت از رییسی می ترسند؟
مگر چه کرده اند؟

Prs
Prs
پاسخ به  ایرانی
7 ماه ها قبل

و شما هم بگو چرا رئیسی اربابته؟

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

بله بله شما گفتی و ما هم باور کردیم😂😂
کسی که پزشک باشه و تجربه ی خوبی هم تو زندگی داشته باشه، اصلا ادعا تو کارش نیست

محسن
محسن
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

معلومه شما مرفه بی درد نمی‌فهمی مردم دارن چی میکشن .فقط به عشق رابطه با آمریکا افتادید دنبال اصلاح طلبا

Prs
Prs
پاسخ به  محسن
7 ماه ها قبل

لطفاً از دستاوردات از دشمنی با امریکا هم چند قلم رو بگو!

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

اگر ربطی نداره آقای همتی با رئیس جمهور چرا موقعی انتخابات ۹۶از دلار پنج هزار تومانی میترسانند بعدشم رئیس جمهور گفت دلار ماله دولته وارز هم همین طور پس همتی چطور ربط به روحانی نداره واقعا سواد نداری یا خودت را به نفهمی زدی و نمیخوای بفهمی

میلاد
میلاد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

بزرگترین اشتباه زندگیمون رو سال ۹۶ کردیم که از ترس ۵تومن نشدن دلار بخاطر اومدن رییسی به روحانی رای دادیم که دلارو ببره تا ۳۰ تومن از انتخاب نشدن رییسی فقط مردمه که ضرر میکنن و جیب ثروتمندان پر تر

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

52 سال تاریخ را اشتباه فهمیدی

کیوان پورایوب
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

داری دروغ میگی…
صد درصد مطمنم ؛ دروغ میگی

محمد جواد
محمد جواد
7 ماه ها قبل

من به رئیسی رای میدهم تا انتخابات ۸ سال پیش تکرار نشه ما نسبت به قطره قطره خون شهدا مدیون هستیم

شهرام
شهرام
پاسخ به  محمد جواد
7 ماه ها قبل

بهش بده

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

واضح است که بزودی رقابت مثلثی میشه .
رییسی، همتی ، رضایی.
و اگر همتی کوبیده شود ، رای هایش بیشتر و بیشتر می شود . وضعیت برای رییسی خطرناکتر می شود.

امید نا امید
امید نا امید
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

چه چرت و پرتی
اصلا کی رضایی رو میبینه .. اصن تو قد و اندازه رییسی هست؟
همتی هم که همون روحانیه.. کابوس دوباره بالا اومدن روحانی خواب از سر آدم میپرونه

ایرانی
ایرانی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

خوب داستانسرایی می کنی؟
کارت همینه که پول بگیری و سم پاشی کنی؟
بدان که نمیتونی کثافت کاری های اربابانت رو توی این 8 سال بشوری.

مازیار
مازیار
7 ماه ها قبل

رییسی از بدترین آدم های است که در ۴۰ سال اخیر ظهور کرده . نه سوادی دارد . نه کتابی نوشته . .فساد در هر جایی رفته به اوج رسیده. فوق العاده بی رحم است . به هیچ‌وجه طرف مردم نیست . وهوش هم ندارد..

مهیار
مهیار
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

ببخشید بر چه اساسی همچین حرف های بی سند و مدرکی میزنید؟؟؟ مطمئنن اطلاعاتتون خیلی کمه! یه سر به سوابق آقای رئیسی بزنید بد نیستاااا

یا علی
یا علی
پاسخ به  مهیار
7 ماه ها قبل

این مرفهین بی درد احتمالا یه مقدار تور دور اروپا و آمریکاشون دیر شده هر چی به زبونشون میاد را میگند
رای فقط رییسی

مراد
مراد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

شما معلومه اصلا هیچ شناخت واقعی از آقای رئیسی نداری دروغها وتهمتهای دیگران رو فقط باور کردی .اقای رییسی بسیار انسان صالح ومخلصی هستند .در خوزستان ما کارخانه تعطیل شده رو راه اندازی کرد که تعداد زیادی از کارکنان به سر کار برگشتند.اقای رییسی دزدها وخلافکارها رو مثل جهانگیری و برادر روحانی غربزده رو دستگیر کرد .کسانی که از رییسی بدگویی می‌کنند میدانند که اگر ایشان روی کار بیایدنمیتوانند دزدی کنند .

کوروش
کوروش
پاسخ به  مراد
7 ماه ها قبل

دقیقا

ایرانی
ایرانی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

جناب مازیار می بینی که تنها هستی و مردم دیگه گول اربابان تو رو نمی خورن؟
اون 8 سال دزدی و کثافت کاری از یادمون نمیره.

علی
علی
پاسخ به  ایرانی
7 ماه ها قبل

چه بسا از خود طرفدار های همتی باشه و بابت کارش حقوق بگیره مثل مشاورین شیطانی همتی در پشت صحنه و اتاق های فکر

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

شما یا از تو رسانه های غربگرا دارید این حرفا رو میبینید و همون رو تکرار میکنید، یا مخالف آخوند هایید که توی انتخابات اصلا آخوند بودن یا نبودن فرقی نمیکنه مهم مردمی بودن ایشون هست

علی
علی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

رییسی نماد مبارزه با فساد در ایرانه.اگر اینقدر که تو میگی مشکل داره پس چرا با سند و مدرک کسی علیه اش حرف نمیزنه فقط توهین و تخریب

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

اگر هوش نداره چرا می ترسی ما آدم مثل شما باهوش و دزد جیب مردم نمیخوایم ما یک آدم بدون هوش دزدیدن از مردم میخواهیم نه بدبخت کردن مردم

شهرام
شهرام
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

همشون شکل هم هستند

میلاد
میلاد
7 ماه ها قبل

اگر بی طرف نگاه کنیم همتی بهتر از بقیست، تخصص داره و اقتصاد دانه و دنگ و فنگ اقتصادی و بهتر از کف دستش میشناسه، کسانی ام که میگن اگر خوب بود چرا فلان و بهمان، باید بگم کاری که همتی اقتصاددان نتونه انجام بده یک فرد حوزوی و نظامی و پزشک قطعاااااا نمی تونه، اگر ایرادی به همتی وارد باشه، ده برابرش به بقیه وارده که سواد اقتصادیشون صفره و بی برنامه شعار اقتصادی میدن. تو کشور تحریم زده نمیشه انتظار سوییس شدن و داشت، اگر انتظار شرایط گل و بلبل دارین باید دنبال رفع تحریم باشین، کشور درامدش با تحریم یک پنجم شده، همون طور حقوق شما یک پنجم شه سطح زندگیتون به شدت پایین میاد، کشورم همینه، تو این اوضاع باید گیر بدین به عوامل تحریم که راه درامد کشور و بستن، منصفانه نگاه کنیم همتی سرتره.

محمد
محمد
پاسخ به  میلاد
7 ماه ها قبل

این دوستمون از این بابت میگن بی رحم هست راست میگه جون به برادر روسا رحم نکرده تا الان… اگه آقا زاده نیستی و کاری نکردی نیازی نیست ازش بترسی

مازیار
مازیار
پاسخ به  محمد
7 ماه ها قبل

از بی سوادیش می ترسم .نه اقتصاد می داند نه سیاست .نه مدیریت

کوروش
کوروش
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

من از شما میترسم که بدون تحقیق و اطلاعات اظهار نظر می کنی ! #نه_به_فریب_دوباره

رضا
رضا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

ماشاالله که شما از اقتصاد سردر میآورید چون اگر در نمی آورد چهار سال جلوتر با دیوار کشیدن ودلار پنج هزار تومانی نمیترسیدین

درود بر اذهان باز و دانا
درود بر اذهان باز و دانا
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

دقیقا
آفرین
انسان های کم سواد و تفکر بسته واقعا ترسناک هستند ولو اینکه مومن و صالح باشند.
یک مومن بی سواد نمی تواند مریض را درمان کند ولی یک کافر متخصص می تواند.
یک حوزوی(رییسی)=جایش در دانشگاه و منبر و مسند قضا و…
یک نظامی(رضایی)= جایش در میدان نبرد و آموزش چریکی و نظامی و…
یک پزشک(قاضی زاده هاشمی)= جایش در مطب و کتابخانه و اتاق عمل و…
و یک اقتصاد دان باسواد(همتی)= جایش در بانک و بیمه و مدیریت های کلان کشور است.
همتی از نظر تفکر، روحانی است اما از نظر سواد، بینش اقتصادی و توان مدیریت بسیار بسیار زیاد از او شایسته تر است.

اميرحسين
اميرحسين
پاسخ به  درود بر اذهان باز و دانا
7 ماه ها قبل

اگر نظر شما اینه که هرکس باید طبق مدرک پست بگیره، پس آقایان میرحسین موسوی، هاشمی رفسنجانی و سید محمدخاتمی و حسن روحانی هم اشتباهی رییس جمهور شدن
یعنی امکان این نیست که یه رییس جمهور، اقتصادادن ها رو به خط کنه و از نظرات آنها بهره بگیره. مسلماً هیچکس در همه ی امور متخصص نمیشه. مهم جرات و جسارت در کاره و بکارگیری توانایی و مشاوره افراد متخصص برای پیشبرد اهداف.

اميرحسين
اميرحسين
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

کمی هم انصاف داشته باشید. به راحتی افراد را بیسواد خطاب نکنید.
ایشان دکترای فقه و مبانی حقوق با گرایش حقوق خصوصی از دانشگاه شهید مطهری و سطح چهار فقه و اصول از حوزه علمیه قم را دارا می باشند.
کتاب تقریرات درس قواعد فقه، کتاب ارث بی‌وارث، کتاب تعارض اصل و ظاهر در فقه و قانون از آثار منتشرشدهٔ اوست.
مقالات علمی در موضوعاتی از قبیل: تعداد اسباب مسئولیت، مفهوم رهن، بیع فاسد و اقسام آن، مدیریت کارآمد، تاریخ بازرسی در ایران، نظارت اثر بخش، تأثیر متقابل تصمیمات قضائی و اقتصادی و جایگاه نظارت و بازرسی در اسلام را به رشته تحریر در آورده اند.

محبوبه
محبوبه
پاسخ به  میلاد
7 ماه ها قبل

یک سری به کارنامه دو سالش تو دوسال بانک مرکزی بزنی بد نیست سکه از یک تومن شده ده تومن

کوروش
کوروش
پاسخ به  میلاد
7 ماه ها قبل

شما احیانا سال ۹۲ و ۹۶ احیانا توی ستاد رو حانی نبودین؟ #نه_به_فریب_دوباره

##
##
7 ماه ها قبل

واقعن خنده داره یه چیزی که هیچ کس بهش فکر نمیکنه.اقای رئیسی که کارنامه درخشانی تو مبارزه با فساد و قوه قضائیه داره چرا باید برای قوه ی مجریه رقابت کنه 🤔 اگر هدف مبارزه با فساد و اصلاح نظامه بهتر نبود به پست فعلیش می چسبید و پر قدرت ادامه میداد؟ به نظرتون این یکم قدرت طلبی نیست؟ بهتر نیست تو این شرایط یه اقتصاد دان بیاد و حداقل سعیشو بکنه تا نظام اقتصادیو اصلاح کنه تا یه قاضی؟

مهیار
مهیار
پاسخ به  ##
7 ماه ها قبل

بهترین جمله اینه برای سوال شما: نوش دارو بعد مرگ فایده نداره! اگر اب از جایی نشتی کنه از رو زمین جمعش نمیکنی! اول مرکز نشت اب رو کور میکنی!!!! بخدا اینا سواد نمیخوادا! یکم فکر کنید!

مراد
مراد
پاسخ به  ##
7 ماه ها قبل

همتی توی این سه سال گند زد به همه چی
من خودم کارمند بانک هستم و تمام جزئیات رو در مورد کارها شون میدونم .

اميرحسين
اميرحسين
پاسخ به  ##
7 ماه ها قبل

اگر بخواهیم با ریشه ی فساد مبارزه کنیم، بایستی سرچشمه و تولید کننده ی فساد که قوه ی مجریه است را تحت کنترل درآوریم.

Michi
Michi
7 ماه ها قبل

اینا که می گن رئیسی فردا همین رئیسی می شه احمدی نژاد که رد صلاحیت می شه. خالا ببینید

هادی
هادی
پاسخ به  Michi
7 ماه ها قبل

الان تو نگران رییسی شدی؟نگران همتی باش که خاتمی نشه

نادر
نادر
7 ماه ها قبل

با ولایت تا قیامت

امیرحسین
امیرحسین
پاسخ به  نادر
7 ماه ها قبل

بنازم ✌✌✌

محمد
محمد
7 ماه ها قبل

سلام این چه نظر سنجی هست یک گزینه هیچکدام هم می گذاشتید

محمد سلطانی
محمد سلطانی
7 ماه ها قبل

با توکل بر خدا و استعانت از روح مطهر سردار دلها به آیت‌الله دکتر رئیسی بعنوان نامزد اصلح و فسادستیز رای می‌دهم.

مازیار
مازیار
پاسخ به  محمد سلطانی
7 ماه ها قبل

تنها چیزی که نیست همان فساد ستیزی است.

محمد
محمد
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

شما اگه پزشک بودید طبق حرف های بالاترتون، وقتتونو اینجا تلف نمیکردید
معذرت ولی تمام حرفاتون تا اینجا چرند بوده😂 بدون سند و مدرک😂

میلاد
میلاد
7 ماه ها قبل

به هیچ عنوان رای نمی‌دم. چون سیاستهای همشان آبکی است. همین رئیسی وقتی یکی عین تتلو میشه حامی اش. همین آقای دادستان دو ریال عقل ندارن. بره یک دقیقه همین سابقه تتلو رو سرچ کنه ببینه این گاگول کیه که باهاش هم صحبت شده. بقیه اش رو تا ته بخون

علی
علی
پاسخ به  میلاد
7 ماه ها قبل

ناموسا یعنی واقعا ناموسا اگه همتی با تتلو هم صحبت میشد نمی گفتی به به چه چه

محمد حسین
محمد حسین
7 ماه ها قبل

اون کسایی که میگن رای نمیدن دوره قبل به روحانی رای ندادن ؟؟😂😂

شما ها تو قیامت مسئول هستید.

محمد حسین
محمد حسین
7 ماه ها قبل

اون کسایی که میگن رای نمیدن دوره قبل به روحانی رای ندادن ؟؟😂😂

شما ها تو قیامت مسئول هستید

محمد
محمد
7 ماه ها قبل

تنها کسی که میتونه اوضاع کشور رو درست کنه آقای رئیسی هست. دمش گرم فعال و انقلابی و کار بلد

مهیار
مهیار
پاسخ به  محمد
7 ماه ها قبل

درسته! کاملا موافقم

کامیاب
کامیاب
پاسخ به  مهیار
7 ماه ها قبل

همتی کجاش اقتصاد دانه
ملتو ب فنا دادن
اون اقتصادشون بخوره تو کمرشون خدا نگذره ازشون
با رای اشتباهمون ولله مدیون اون کارگر بیچاره اییم که داره رنج میکشه ولله مدیونیم

حسین
حسین
پاسخ به  محمد
7 ماه ها قبل

آقای رئیسی علوم انسانی خونده توحوزه بوده.الان بااین وضع اقتصادیکی بایدرییس جمهوربشه که تودولت بتونه نظرات وزراروکارشناسی کنه.وتشخیص بده که کدام طرح هابدردمملکت میخوره.واین کارمحسن رضایی است که موشکافانه برنامه هاروبررسی ودنبال کنه.هم تخصصش اقتصاده هم میدانی تحقیق کرده توتمام استانها.

متین
متین
7 ماه ها قبل

بنام خدا و با سلام به ملت عزیز ایران – به نظر بنده فضا و شرایط کشور تا حد زیادی شبیه سال 1376 است. لذا اتفاقی شبیه سال 1376 رخ خواهد داد. در لحظات آخر توده های ناامید به میدان خواهند آمد وکسی که اصلا انتظار نمیرود انتخابات را ببرد با قاطعیت انتخابات را خواهد برد.

امیرحسین
امیرحسین
7 ماه ها قبل

بی زحمت تعداد آرا روهم بزارین

م.ا.یزد
م.ا.یزد
7 ماه ها قبل

در اعتراض به وضع موجود به آقای رئیسی رای میدهیم. می تونید چرا تا این لحظه ایشان رئیس جمهوری شون محرضه چون از بس تفکرات غربگرا در ۳۲ سال میرحسین.هاشمی.خاتمی.روحانی و ۸سال احمدی با پایان بدفرجام و بی تقوا به مردم و کشور خیانت کردند و ما بدنبال دولت انقلابی ضد فساد و دارای تقوا… هستیم.

عبدالله زابلی
عبدالله زابلی
7 ماه ها قبل

همتی خود حسن روحانی هست
فقط با ظاهری دیگر
فساد ۱۲۰۰میلیارد تومنی ایشان هم به بنده معلوم شده.
البته،رای نمیدم چون معلوم است که رئیسی بالا می‌آید.

مهیار
مهیار
پاسخ به  عبدالله زابلی
7 ماه ها قبل

#رای_ما_انتقام_ما
#رئیسی

علی
علی
7 ماه ها قبل

رای نمیدهم کاندید ندارم

مازیار
مازیار
پاسخ به  علی
7 ماه ها قبل

شما اشتباه می کنید . همتی در مرداد ۹۷ بر سر کار آمد و سیاست هاش از مهر ماه ۹۷ جواب داد و دلار که ۱۸۰۰۰ تومان بود را تا مدتها کنترل کرد . دلار که در ۷ ماه ۴ برابر شد , بعد از همتی فقط ۱.۳ یا ۱.۴ برابر شد . و این یعنی همتی کارش را بلد است.

مهیار
مهیار
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

خنده داره!! گذشته شون مهم نیستا! مهم الانه! یکی دو ماه که منم میتونم!

مازیار
مازیار
پاسخ به  مهیار
7 ماه ها قبل

خاتمی و موسوی هم سید بودند ولی فحش خوردند

مستر
مستر
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

چرا اینطوری فکر میکنی. دقیقا هدف همین بود. تو بازی روحانی برای خالی کردن خزانه و پایین آوردن قیمت شرکت نکرد. نه اینکه دلش برای من و تو سوخته خیلی می فهمه. چون نمیخواست آینده سیاسیش رو با این کار داغون کنه.
اگر هم الان روحانی داره میذارش کنار به خاطر جذب افکار و رای امثال شماست که همیشه گول بازی این روباه مکار رو خوردید. 8 ساله گول خوردید الانم دارید گول میخورید :(((

سیدعلی ضیائی
سیدعلی ضیائی
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

برای همین در مهر ۹۹ دلار رو تا سی تومن برد

حسین
حسین
پاسخ به  مازیار
7 ماه ها قبل

همتی اصلا”توباغ نیست مردم خیلی گرفتارن.همتی جنم نداره.مملکت رومیده دست چهارتادزد.

محمد
محمد
7 ماه ها قبل

همتی ماهاتمیر محمد ایران خواهد شد و اقتصاددانی است که مثل ماهاتمیر محمد که مالزی رو به شکوفایی رسوند ایران رو شکوفا میکنه