نظرسنجی انتخابات ۱۴۰۰

مجموع کل آرا تا این لحظه 87,010 رای میباشد .

در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به کدام یک از نامزدها رای می دهید؟

ابراهیم رئیسی
42.27%
عبدالناصر همتی
18.92%
قطعا شرکت نمی کنم
16.04%
سعید جلیلی (انصراف)
6.00%
محسن رضایی
5.48%
هنوز تصمیم نگرفته ام
5.17%
امیرحسین قاضی زاده هاشمی
3.95%
محسن مهرعلیزاده (انصراف)
1.13%
علیرضا زاکانی (انصراف)
1.05%

 

ایده ال گستر

آخرین نتایج لحظه ای انتخابات ۱۴۰۰

 

نتیجه نهایی در ساعت 17.30 دقیقه مورخه 1400/03/29 اعلام گردید

لحظه به لحظه با نتایج انتخابات 1400

ابراهیم رئیسی
17,926,345 رای 72.38% کل آراء
محسن رضایی
3,412,712 رای 13.78% کل آراء
عبدالناصر همتی
2,427,201 رای 9.80% کل آراء
قاضی زاده هاشمی
999,718 رای 4.04% کل آراء

تعداد کل آراء ماخوذه قابل قبول 24,765,976 رای میباشد .


 

شما همراهان عزیز وب سایت انتخابات 1400 بلافاصله پس از پایان یافتن زمان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری 1400 و شروع شمارش آراء، می‌توانید نتایج لحظه‌ای انتخابات 1400 را در همین صفحه و هم‌چنین کانال تلگرام ما دنبال کنید. نتایج لحظه ای انتخابات 1400با اعلام رسمی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری 1400 اکنون فضای کشور، به طور کامل تحت تاثیر این رویداد مهم قرار گرفته است. از یک سو میزان مشارکت احتمالی مردم در انتخابات و از طرفی دیگر، گرایش آن‌ها به هر کدام از نامزدها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل، وب سایت مرجع انتخابات 1400 قصد دارد با برگزاری نظرسنجی انتخابات 1400 به سوالات و ابهام‌های موجود در این زمینه، پاسخ دهد.

آیا شما در انتخابات 1400 شرکت می‌کنید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، به کدام یک از نامزدها رای می‌دهید؟ همان‌طور که می‌دانید، صلاحیت 7 نامزد برای تصدی پست ریاست جمهوری، از سوی شورای نگهبان تایید شده است. این افراد، به شرح زیر هستند:

  1. سید ابراهیم رئیسی
  2. سعید جلیلی
  3. محسن رضایی
  4. علیرضا زاکانی
  5. امیر حسین قاضی زاده هاشمی
  6. عبدالناصر همتی
  7. محسن مهرعلیزاده

در این میان، عدم تایید صلاحیت چهره‌های مطرح و سرشناسی هم‌چون علی لاریجانی، محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، عزت الله ضرغامی، سعید محمد، مصطفی تاجزاده و … نیز در نوع خود جالب و حاشیه برانگیز بود.

قبل از شرکت در نظرسنجی انتخابات 1400 بهتر است با 7 نامزد نهایی و مورد اعتماد شورای نگهبان، بیشتر آشنا شویم:

سید ابراهیم رئیسی : رئیس کنونی قوه قضاییه را می‌توان مهم‌ترین و شناخته شده‌ترین اسم در میان کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری 1400 به شمار آورد. سید ابراهیم رئیسی اگرچه به طور رسمی اعلام کرده که به صورت مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری شده؛ اما از حمایت طیف وسیعی از اصول‌گرایان برخوردار است. بررسی میدانی انتخابات 1400 حکایت از آن دارد که رئیسی یکی از اصلی‌ترین شانس‌های پیروزی در انتخابات پیش رو است. ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1396 رقیب حسن روحانی بود و توانست 16 میلیون رای کسب کند.

برنامه های ابراهیم رئیسی در صدا و سیماسعید جلیلی: سیاست‌مدار اصولگرا و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای بار دوم قصد دارد شانس خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری امتحان کند. او که در سال 1392 رقابت را به حسن روحانی واگذار کرد، این‌بار عزم خود را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 جزم کرده است. جلیلی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد: امیدوارم انتخابات پیش رو پر شور و بی اضطراب و عرصه ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه‌ها باشد نه عرصه اغوا. بهترین شخصی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند، خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

انصراف سعید جلیلی از انتخابات محسن رضایی : آقای محسن رضایی پس از ناکامی در چندین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در این دوره نیز خود را برای تصدی ریاست قوه مجریه نامزد کرده است. او در بیانه انتخاباتی خود اعلام کرد که اقتصاد نه پادگان است و نه دادگاه ولی محل فلسفه‌بافی هم نیست.

محسن رضاییعلیرضا زاکانی: نماینده مردم قم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، قبلا دو بار و در سال‌های 1392 و 1396 برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده بود، اما در هیچ‌کدام از دوره‌ها، صلاحیت وی ابراز نشد. رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پس از ثبت نام در انتخابات 1400 اعلام کرد: مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آنان طلبکارانه به میدان آمدند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند. پیشرفت ایران با تصمیمات بیست دقیقه‌ای محقق نخواهد شد.

علیرضا زاکانیامیرحسین قاضی زاده هاشمی: نایب رئیس فعلی مجلس، یکی دیگر از مهمان‌های بهارستان است که سودای ورود به پاستور را در سر می‌پروراند. قاضی زاده هم‌اکنون 50 سال سن دارد و به عنوان جوان‌ترین کاندیدای تایید صلاحیت شده برای انتخابات 1400، به گفته خودش قصد تشکیل “دولت سلام” را دارد. او بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: دولتِ سلام، سلام به تازگی و تغییر بنیادین است و من به‌جای اینکه یک کاندیدا به عنوان یک فرد باشم، به‌عنوان نماد یک تفکر برای تغییر ساختارهای اداره کشور هستم.

امیرحسین قاضی زاده هاشمیعبدالناصر همتی: رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، یکی از اصلاح طلبانی است که صلاحیت وی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 توسط شورای نگهبان، احراز شد. همتی از سال 1397 و با حکم حسن روحانی به عنوان رئیس بانک مرکزی انتخاب شد. این فعال سیاسی امیدوار است بتواند به گزینه نهایی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو تبدیل شود.

محسن مهرعلیزاده: این چهره اصلاح طلب، یک بار در سال 1384 شانس خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری امتحان کرده است. البته در آن دوره اصلا توفیقی به دست نیاورد و در رده ششم قرار گرفت. محسن مهرعلیزاده در بیانه اخیر خود، اعلام کرد کاملا به جبهه اصلاحات وفادار می‌ماند و سرود زنده بودن این جریان سیاسی را سر داد.

محسن مهرعلیزاده سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در تاریخ 28 خرداد 1400 و هم‌زمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی، برگزار می‌شود. لطفا با شرکت در نظرسنجی انتخابات 1400 علاقمندی سیاسی خود و نیز مشارکت احتمالی در انتخابات پیش رو را با ما در میان بگذارید.

انتظارات شما از رئیس جمهور

guest
8K نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محسن
محسن
1 سال قبل

دکترمحموداحمدی نژاد

ابوالحسن
ابوالحسن
1 سال قبل

بعضی واقعیتها تلخه.ولی باید گفت. اگه میگیم شرایط کشور خرابه مقصر اکثریت هستند. چون در بین مردم و مخصوصا همکاران فرهنگی هستیم بیشتر مردم طرفدار افراد بد و فاسد هستند. خدا رو شکر مشارکت پایین بود وگرنه یک آدم فاسد قدرت رو میگرفت.
به قول آیات مکرر قرآن مبین اکثرهم لا یعقلون … فاسقون … لا یشکرون … ظالمون
هر کی قدرت بیشتر دارد زور بیشتری میگه به طرق مختلف

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
1 سال قبل

تحلیل جامع از مشارکت مردم در انتخابات 1400
کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
همین الان

تحلیل منصفانه ومنطقی از انتخابات 1400
1-چرا شرایط خاص جهان وایران را در نظر نمی گیرید؟حد اقل تعدادی از واجدین شرایط بطور مستقیم وغیر مستقیم با بیماری کرونا درگیر بودند….یعنی این واقعیت است از حدود 20 روز قبل از انتخابات ویا 30 روز قبل تر یه سری مبتلا به بیماری کرونا شده اند و هر روز تا به انتخابات هم افرادی مبتلا به بیماری شده بودند؛ وتا روز انتخابات یا بیمار بودند ویا نقاحت بیماری را پشت سر میذاشتند…ویا اطرافیانشان درگیر بیماری بودند تا انتخابات…ویه سری هم ترس از بیمار شدن را داشتن………که اینها را با هم جمع کنیم؛ میتوان گفت حد اقل 10درصد از واجدین شرایط بخاطر شرایط خاص رای ندادند…
2-اختلال در رای گیری اولیه واولین سالی بود ؛ که رای بصورت الکترونیکی ثبت میشد؛وواقعا” باعث صف های طولانی شده بود؛واقعا” رای دادن امسال مشکل تر از سال های قبل بود وصف های طولانی باعث خسته شدن رای دهنده ها میشد؛ وباز بخاطرشرایط خاص وصف های طولانی ؛ موجب دلسرد ؛ شدن رای دهنده ها شده بودواین هم از نظر روانی وخستگی در صف ها باعث شده بود تا تعدادی از رای دادن پشیمان بشن و بی خیال رای دادن بشن……
3-واقعا” عملکرد ضعیف دولت در معیشت وگرانی ؛ بی تاثیر نبود در رای….بطوریکه :روح الله زم در اعترافاتش گفته بود: که از آقای روحانی حمایت کردیم؛ چونکه مطمئن بودیم موجب نارضایتی مردم را فراهم میسازد…
4-کل شبکه های ماهواره ایی و مجازی بسیج شده بودند؛ تا بر علیه انتخابات تبلیغ کنن ویاس ونا امیدی را به ملت ایران تزریق کنن…….
5-درسالهای قبل تو پارک ها ؛ تو کوچه ومحله ها وتو اجتماعات ؛ مترو ، ایستگاه های اتوبوس ؛…..شور انتخاباتی بود؛ ولی امسال بخاطر شرایط خاص ؛ چنین شوری وجود نداشت….چرا میخواهیم از شرایط خاص حاکم بر دنیا و ایران غافل شویم؟……..
واقعا” منصفانه این موارد را کنار هم بگذاریم ویک وجدان بیداری داشته باشیم؛ به این نتیجه میرسیم؛ که امسال مشارکت مردم با توجه به مشکلات فوق واقعا” بی سابقه بود……

سید
سید
پاسخ به  کیوان پورایوب
1 سال قبل

این توجیهات فقط پاک کردن صورت مسئلس بهتره به جای این حرفها بررسی کارشناسی و رفع مشکل صورت بگیره

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  سید
1 سال قبل

توجیه نیست…واقعیتی است؛ که متاسفانه در فضای مجاز ؛ همه ازش غافل هستند؛ وفقط بدون در نظر گرفتن شرایط خاص وموارد ذکر شده ؛ فقط از کاهش حد اکثری مردم میگن….در صورتی که در همین شرایط خاص 50درصد مردم مشارکت کرده اند

یاسین
یاسین
پاسخ به  کیوان پورایوب
1 سال قبل

بله کاملا درسته. طبق آمارهای رسمی جهانی . کرونا در انتخابات خیلی از کشور ها تاثیر گذاشته .

Javad
Javad
1 سال قبل

⭕️ تیم جرم شناسی کانادا: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود

🔺دولت کانادا با انتشار نتایج هشت ماه تحقیقات مستقل درباره سقوط هواپیمای اوکراینی، از فقدان شواهد مبنی بر تعمدی بودن این حادثه خبر داد.

🔺 انادا بعد از هشت ماه انتظار، گزارش جرم شناسی خود را درباره ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی که در آسمان ایران دچار سانحه شد؛ منتشر کرد.

یاسین
یاسین
پاسخ به  Javad
1 سال قبل

میدونستند مقصر اصلی آمریکاس به همین کوتاه اومدن.

Pedram
Pedram
پاسخ به  Javad
1 سال قبل

درسته از اول هم همین بود

Mmd
Mmd
1 سال قبل

آقای رئیسی نه تنها محبوبیتش کم نشد بلکه افزایش هم داشت.اینکه ایشون منصوب شدن دروغ کامله.علت مشارکت کم هم ناکارآمدی دولت روحانی بود.

والسلام

سارا
سارا
پاسخ به  Mmd
1 سال قبل

اینکه تو بگی دروغه که واقعیت تبدیل به دروغ نمیشه!!!

احسان
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

اینکه امثال شماها دفعه قبل هم میگفتین رئیسی حتما رئیس جمهورش میکنند اما آنطور نشد پس معلومه که شماها دروغگو هستید نه ما.

سارا
سارا
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

احسان جان تو از کجا میدونی من این حرف را زدم؟
ظاهرا به دروغ گفتن هات تهمت هم اضافه کردی!!!

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

تحریم های انتخابات بخاطر انتصاب بود؟ داشتند خودشان را میکشتند؟
این همه تبلیغات برای شرکت نکردن مردم؛ بخاطر انتصاب بود؟
اندازه سر سوزن اگرمیتونستی تحلیل داشته باشی…..هیچ وقت طوطی وار حرف های شبکه های ماهواره ایی را تکرار نمی کردی….
تحلیل زیادی هم نمی خواد ؛ سوادت در حد بچه اپتدائی هم باشه؛ نمی تونستن بازیت بدن….
معمولا” دشمنان جمهوری اسلامی ایران؛ ابزارشان ؛ افراد بی سواد وکم سواد است…..
التماس تفکر……

جواد
جواد
1 سال قبل

چقدر لذت بخش

خبرنگار:آیا با بایدن دیدار می کنید؟
رییسی: خیر.

یاد شهید سلیمانی افتادم که نامه ترامپ رو باز نکرد.
یاد رهبری افتادم که …

به این میگن غرور ملی

یاسین
یاسین
1 سال قبل

من الان با دیدن برخی کامنتا میفهمم این خاک اندازا و زیر انداز چقدر میسوزن از انتخاب آقای رییسی به عنوان رییس جمهور .

رداسپارو
رداسپارو
1 سال قبل

چه قبول کنید و چه نه مشارکت مردم در انتخابات حدود 19 درصد بوده، جناب رئیسی تنها کمی بیش از 7 میلیون رای آوردند و البته 62.8 درصد آرا را به خودشان اختصاص دادند. پس از ایشان جناب رضایی با 1.3 میلیون نفر بودند که بخاطر عنوان یارانه 450 هزار تومانی مردم فقیر و زیر فشار به او رای دادند. این دوره از انتخابات ننگ بود چرا که خود رهبری فرمودند مشارکت سی یا چهل درصدی ننگ است.
1.5 میلیون نفر رای باطله دادند. پس مشارکت حتی بیست درصد هم نبوده. با اینحال امیدوارم ایشان بهتر از دولتهای قبل کار کنند. اگر باور ندارید از خود مردم گزارش تهیه کنید. خواهند گفت ما که ندیدیم جز تعدادی انگشت شمار رای بدهند. اکثر حوزه های رای مگس میپراندند لذا تا ساعت دو شب تمدید شد. واقعا متاسفم! بار کج به منزل نمیرسد.

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

دست به هر کاری زدید؛ که انتخابات را تحریم کنید….واز مردم سیلی خوردید ؛ ومشارکت مردم ؛ در شرایط فوق خاص حاکم بر جهان و ایران…مشت محکمی بود بر دهان یاوه گویان……
حالا هم اگر حرف بی پایه وبی اساس نزنی؟ چکار کنی؟
درکت میکنم؛ شکت برای شماها خیلی گران تمام شده

سید
سید
پاسخ به  کیوان پورایوب
1 سال قبل

طبق امار شورای نگهبان شرکت در تهران ۳۴ درصد
بنظرم باید ریشه یابی و رفع مشکل شه

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

چرا چرت میگی؟ 7 میلیون کجا بود. بالاخره نفهمیدیم این آمار رو قبول دارید یانه؟ اگه قرار بود آمار سازی بشه اونوقت آمار رو میبردن بالای 50 درصد که کسی صداش در نیاد. شما براندازا و خبرنگاران منوتو و بی بی سی و منافقین مسعود رجوی کلا همه چیزتون اینجوری در توهمه.

رداسپارو
رداسپارو
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

برانداز، منافق، بی بی سی و… 😂 شما افراطیون که اکثریت از قشر جوانان خام دانشجو و طلبه یا نظامیان نوپا یا بسیجی هستید، هرکسی را که حرف حقی زد یا محکومش میکنید یا شروع میکنید به برچسب چسباندن و افترا زدن. چون منطق ندارید. اصولا بلحاظ علمی قدرت جواب منطقی و حتی درک مطلب را ندارید. مغزتون همیشه آکبند و صفر کیلومتره. انتظار بیشتری هم نمیرود. ولی امیدواریم. همین 50 درصد یعنی 2.5 برابر آمار اصلی و پنهان😄

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

افراطی ؟ والله ما همیشه سعی کردیم راه عقلانیت رو بریم. نه افراط نه تفریط. این شما بودید که افراطی با طرف مقابلتون برخورد کردید و عقاید مارو به تمسخر کشیدید. این همه دانشمند شهید. این همه نخبه انقلابی چی میشن؟ شهید چمران نخبه کمی نبود. بنده به عنوان فوق لیسانس مهندس IT که در یکی از بهترین دانشگاه های دولتی درس خواندم در خدمت هستم. این آکبند بودن برا شما صدق میکنه . چون منبع اطلاعاتتون فقط همین شبکه هاست. اگه غیر از این شبکه ای دارید بگید.

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

واقعا جای تاسف داره دوتا هموطن به هم توهین میکنن. متاسفانه هممون سیاست زده شدیم. در ازبکستان نعمت گاز فراوان هست اما مردمش هنوز نمیدونن گاز چیه و از خیلی از امکانات در برخی شهرها آب وجود نداره ولی اینقدر سیاست زده نیستن و کاری به سیاست ندارن. لعنت بر گروه تروریستی منافقین که این دوگانگی رو اونا ایجاد کردند. اگه قرار باشه بخاطر عقاید همدیگه رو بکوبیم. منم از فردا به عنوان ترک شروع کنم فارس هارو بکوبم. 😑😐

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

ضمنا امام و رهبری و خیلی از دانشمندان بزرگ ، حتی روحانی وخاتمی هم خودشونو بسیجی میدونستند. چقدر تناقض داری تو حرفات.😂 بسیجی بود افتخار میخواد. بسیجی کسی نیست که یکم ریش بزار ویه تسبیج. بسیجی کسیه که برای وطنش جانفشانی کنه.

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

به خدا قسم؛ اگر منطقت در حد یک بچه اپتدایی بود؛ هیچوقت ؛ خودت را بازیچه شبکه های ماهولره ایی واینستاگرام قرار نمیدادی…
دشمان نظام جمهوری اسلامی ایران ؛ وسیله شان افراد بی سواد و کم سواد است….
از توئیت ها وکامنت هات میشه فهمید؛ هیچگونه تحلیل و سوادی نداری؛ وطوطی وار داری؛ اراجیف آنها را تکرار میکنی…..

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

ضمنان چرا این عدد سازی ها رو زمان انتخاب روحانی توسط دستان پر مبارکتان نگفتید؟ به قول رائفی پور یا ما بازی یا بازی خراب.

رداسپارو
رداسپارو
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

دقیقا جوابت همان حرفی است که گفتم، چون اهل منطق و استدلال نیستین، سعی میکنین جنگ روانی راه بیندازین و روی اعصاب طرف راه بروید. با کنایه ها، انگ زدنها، بدو بیراه و استهزا. من هیچگاه به روحانی رای ندادم، اتفاقا آقای رئیسی رای من بود. بگرد ببین دیگه چه چیزی میتونی از لابلای جملاتم لیرون بکشی تا مسخره کنی؟ در ضمن ماهواره هم ندارم، از اینترنت و… هم اخبار آنسوی آب را نمی بینم. خودم عقل دارم و تحلیل میکنم. مغزم مثل افراط گرایان خشک و متعصب نیست.

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

ضمنا همتون برا ما سخن رهبری گوش کن شدید. نه اینکه حرفای آقا رو تا دیروز گوش میکردید. اگه ننگ هم باشه برا شماست که کشور براتون مهم نیست . نه تو جنگ شرکت میکنید نه تو سیل و زلزله کمک میکنید، هرکی میره جنگ یا تو راه خدا به یکی کمک کنه بهش کلی انگ میچسبونیدو کلی فحش میدید. هروقت هم کشور بهتون نیاز داره مهاجرت میکنید. شما کشور رو با هتل اشتباه گرفتید.

رداسپارو
رداسپارو
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

لازم نبود بگم ولی برای اثبات همین افترا زدنتون بگم بنده جانباز هستم. برای همین سیل آخری بود به پول اونروز پنج میلیون تومن کمک کردم، یک تخته فرش، تلوزیون، کفش و… اهدا کردم که البته در راه خدا بوده و هیچ منتی نیست.
بسه دیگه دست و پات زدی. یه عذرخواهی بجایی برنمیخوره. نمیتونی جواب منطقی بدی چون سطح علمی و فرهنگیت رشد کافی نداشته.بحثم با شما تمام. فکر کن ببین دیگه چطور میتونی منو محکوم کنی. این چاقوهات هیچکدوم دسته نداره برادر. خودت رو عوض کن!

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

لعنت بر کسی که دروغ میگه . تو گفتی و ما هم باورمان شد. کلا حرفاتو نقص کردی. بالا گفتی نظامیان و بسیجیا فلانن . الانم خودتو نظامی میدونی . جانباز که شدی بالاخره یا نظامی بودی یا بسیجی . 😂

رداسپارو
رداسپارو
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

ادعات میشه فوق لیسانس آی تی هستی، خب پس بهتره فقط در رشته خودت حرف بزنی. من نوشتم نوپا. معنی نوپا رو میدونی یا توضیح بدم؟ باورت نمیشه که نشه چقدر باید غصه امثال شما رو بخوریم؟

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

دیگه برخورد شما همینه. همتی و مهرعلیزاده هم اینجوری بودن. خودشونو برتر میدونستند. من هر روز کتاب تاریخی میخونم . اخبار سیاسی رو مرتب پیگیرم. تو تویتر فعالیت دارم. با گروه مقاومت الکوثر شیعیان ترک در ترکیه و آذربایجان در ارتباطم .

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

ضمنا حق نظر و رای سیاسی برای همه یکسان هست. دموکراسی یعنی همین. ربطی به سواد هم نداره.

احمد
احمد
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

لحن جانباز مثل لات کوچه خلوت نیست یکی دکتره یکی جانباز کم مونده پرفسور اضافه بشه سطح فرهنگتونم از صحبت کردنتون معلومه

یاسین
یاسین
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

ضمنان اونایی که رای ندادن میگفتند رییس جمهور هیچکارس به همین رای ندادند. وگرنه مشکلی با چیزی ندارند. طیف براندازا و خاک اندازا که چند نفر هست رو حساب نکن.

میلاد
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

البته شاید مشارکت از پنجاه درصد یا کمی کمتر بوده ولی دیگه بیست درصد واقعا دروغه .دروغ هم حدی داره آخه.ضمنا خدا را شکر میکنیم که به لطف کنار کشیدن اکثریت شخص اصلحتر و بهتری انتخاب شد. در طول تاریخ هم اکثریت همیشه جز خون به دل پیامبران و امامان کردن کار مفیدی انجام نداده اند. همین است که در قرآن کریم آمده (اکثرهم لا یعقلون).

حسن
حسن
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

به وزارت کشور وصلی یا بی بی سی و اینترنشنال؟؟

خدایا بسه دیگه!!!!

احمد
احمد
پاسخ به  رداسپارو
1 سال قبل

تو راست میگی یجوری صحبت میکنی انگار خیلی از اسرار مملکت رو تو میدونی کسی نمیدونه الکی از خودت آمار در نیار

رضاصمدی فروشانی
رضاصمدی فروشانی
1 سال قبل

فکرکارگران ساختمانی باشید سهمیه بیمه کارگران ساختمانی تاسال 12\12\97راییگیری شود

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

همه ی این کمبودات بخاطر وضعیت اقتصادی هستش

احسان
1 سال قبل

جناب Udin ، ملکه ویکتوریا همون نبود که همه جا رو مستعمره خودش کرده بود و خون ملت ها رو تو شیشه کرد؟ در هند آن چنان قحطی بوجود آمد که خیلیا از بین رفتند.معلومه شما مطالعات خوبی داری !!!

جواد
جواد
1 سال قبل

آتوسا خانوم که میگی آقایون چشماشون رو درویش کنن .
پس چرا کاباره خونه و مشروب خونه و … رو تعطیل کردن.
خوب میگفتن مردم مشروب ضرر داره و کاباره خونه ایدز داره …دیگه کسی نره ها خوب.
پس درسته که آقایون باید خودشون رو کنترل کنند . ولی کنترل تا چه حد .
آقایونی که حتی ازدواج کردند هم الآن تو فشارند چه برسه به ما مجرد ها.
بعدشم اسلام خودش با بد حجابی مخالف .

احسان
1 سال قبل

در پاسخ به Udin ،حق جو ، یه آدم و …، کامنت زیر را گذاشتم ،امیدوارم که حرف حق را بپذیریم تا رستگار شویم، در جمهوری اسلامی اگر مشکلات و فساد هایی هم وجود دارد ناشی از این است که یه سری آدمای بد توسط خود ماانتخاب میشن و بعد عواقب این بد انتخاب کردن دامنگیرمون میشه و بعدش میگیم مشکل از جمهوری اسلامیه. خب وقتی از شورای روستا و شهر تا نماینده مجلس تا رئیس جمهور با انتخاب مردم میان روی کار پس رفع مشکلات به خود مردم هم بستگی داره. البته اینبار آقای رئیسی انتخاب خوبی بود . دوستان ببخشید اگر بعضی کامنت هام بد بود، قبول دارم که بد نوشتم و برخوردمون با بد حجابا باید خوب باشه ولی اصل حرفمون حق بود. امیدوارم خدا هممون رو هدایت کنه. خدا حافظ.

Udin
Udin
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

وقتی میگی برخوردمون باید با بد حجابا خوب باشه یعنی کاری به کارشون نداشته باشی. یکی هست که لخت مادرزاد میاد تو جامعه. خب اون باعث تحریک جنسی دیگران میشه و باید باهاش برخورد بشه. اما کسی که یه ذره شال یا روسری اش اومده بالا دیگه کسیو تحریک نمی‌کنه که. اسلام هم به همین خاطر حجاب رو آورد که تجاوزات و تحریکات جنسی تو جامعه کمتر بشه. اما اینو بدون فردی که بخواد تجاوز انجام بده یا با رعایت نکردن یه ذره حجاب تحریک بشه، قطعا آدم فاسدیه. پس ما باید این افراد رو از جامعه پاک کنیم.

حق جو
حق جو
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

«وقتی نماینده مجلس تا رئیس جمهور با انتخاب مردم میان روی کار پس رفع مشکلات به خود مردم هم بستگی داره»
.
.
.
اونوقت نقش شورای نگهبان ور چطور توضیح میدی؟

احسان
پاسخ به  حق جو
1 سال قبل

در تمام کشور ها البته آنهایی که دموکراسی دارند بین افراد گزینش میکنند و کسانی که قانون اساسی اون کشور را قبول نداشته باشند و یا معاند با کشور باشد و یا صلاحیت و تجربه کافی نداشته باشند و … رد میکنند .البته گزینش برای بالا آمدن افراد بهتر و پیشرفت کشور در تمام زمینه هاست .

حق جو
حق جو
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

احسنت، حالا به نظرت مشکل آقایان علی لاریجانی و مسعود پزشکیان در این دوره چی بود؟ قانون اساسی رو قبول نداشتن؟ با کشور معاند بودن یا تجربه کافی نداشتن؟

احسان
پاسخ به  حق جو
1 سال قبل

دوست عزیز حالا شاید این دفعه انتقاداتی بر شورای نگهبان باشد و این انتقادات به جا باشد که البته بعدا بهتر مشخص میشود که کارشان درست بوده یا غلط ولی آیا همین شورای نگهبان کسانی مثل بنی صدر ، خاتمی دو دوره ، موسوی و کروبی و روحانی دو دوره و افرادی دیگر که دیدگاه های متفاوتی با انقلابی ها داشتند را رد صلاحیت کرد ؟!که البته به نظر من باید رد صلاحیت میشدند زیرا اعمال و رفتار هرکدام از آنها کشور را با تهدیداتی جدی مواجه کرد و متحمل ضرر های بسیار شدیم .خیلی از کشورهای دیگری که دموکراسی دارند هیچ وقت چنین تهدیداتی را برای خود به وجود نمی آورند. بخدا من خودم تحت فشار هستم از لحاظ اقتصادی و با ( 30 میلیون درآمد در سال) زندگی مرفهی ندارم ،متاهل هم هستم.این را گفتم که فکر نکنی از آنهایی هستم که هیچ اطلاعی از وضع زندگی قشر ضعیف جامعه ندارم .بله متاسفانه خیلی از مسئولین کشور ما آدم های درستی نیستند ولی شما قبول کنید که مردم در روی کار آمدن آنها نقش دارند.مثلا خیلی از همین شوراهای شهرها که فاسد هستند .

احسان
1 سال قبل

در تمامی سیستم‌های حکومتی، دولت می‌تواند نسبت به رفتارهایی که به خودی خود امور شخصی محسوب می‌شوند، ولی در یک بازه زمانی و شرایط خاص، آثار اجتماعی مهمی دارند، قوانینی وضع کند که دامنه اختیارات فردی را به سود منافع اجتماعی، تنگ‌تر کند، نظیر خرید و فروش و مصرف مواد مخدر که ابتدائا جزو امور فردی هستند اما به دلیل عواقب اجتماعی که دارد، در اکثر کشورهای دنیا ممنوع شده و جرم تلقی می‌شود.

بی حجابی نیز اگر چه در ظاهر یک امر شخصی به نظر می رسد ولی به دلیل تبعات و مفاسد اجتماعی ناشی از آن، برای مردان، زنان و خانواده ها و نیز با توجه به وقوع آن در بستر جامعه و حریم عمومی در واقع از امور اجتماعی بوده و از این رو دولت اسلامی حق دارد با جعل قوانینی الزامی، از آن جلوگیری کند.

امیر
1 سال قبل

🔺‏آراء آیت الله رئیسی از آراء دولت اول روحانی و دولت اول احمدی‌نژاد بیشتر شده است.

حق جو
حق جو
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

خب جمعیت کشور و به طبع اون تعداد واجدان شرایط بیشتر شده.

سارا
سارا
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

شما همه امار هایی که میدی همینقدر دروغ هستند???
امیرجان یه سر به ویکی پدیا بزن و اطلاعاتت را افزایش بده بعد بیا اینجا نظر بده لطفا

یاسین
یاسین
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

البته آرای آقای رضایی و قاضی زاده رو هم باید در سبد آقای رییسی ریخت.

Udin
Udin
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

دیگه حداقل چیزی که دولت خودت میگه رو قبول کن. برادر من آخه اینو از کجات در آوردی؟ 😂

امیر
1 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
شکر خدای را که به وسیله بندگان خود به ما توفیق داد که ۴ سال خوش در کنار سید براهیم رئیسی داشته باشیم.
اما مردم از روزی که سید ابراهیم رئیسی روی کار آمد یادشان باشد که هر اتفاق خوبی افتاد اول شکر خدای را به جا آورند و سپس دعایش را به جان آقای رئیسی و اعضای کابینه اش کنند و پس از آن دعایش را به ۱۷۹۲۶۳۴۵ نفری کنند که به آقای رئیسی رای دادند.
یا علی مدد

کیانا
کیانا
1 سال قبل

🔺️زاکانی: مردم غرب‌گرایان را استیضاح کردند؛ هنوز با این ها کار داریم

🔹علیرضا زاکانی با ابراز اینکه خوشحال هستیم که آه مردم پاگیر کسانی شد که هنوز با آن‌ها کار داریم، متذکر شد: خوشحال هستیم که انقلاب را از دست نااهلان نجات دادیم، باید جریان غرب‌گرا را استیضاح کنیم و این امر به دست شما پای صندوق رأی صورت گرفت.

حق جو
حق جو
پاسخ به  کیانا
1 سال قبل

ایشان به عنوان رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی چه کاری از دستشان بر می‌آید؟

جواد
جواد
پاسخ به  حق جو
1 سال قبل

عجله نکن

حق جو
حق جو
پاسخ به  جواد
1 سال قبل

هیچ عجله‌ای نیست. نکته اینجاست که باید وعده با مسئولیت تناسب داشته باشه.

Mmd
Mmd
پاسخ به  حق جو
1 سال قبل

اطلاعاتی میدونیدیعنیدچی؟یچیدمیدونه میگه رو هوا که نیست.

حق جو
حق جو
پاسخ به  Mmd
1 سال قبل

چه ربطی داشت؟؟

علی
علی
1 سال قبل

رای آقای رئیسی با سال ۹۶ فرقی نکرد فقط مشارکت کم شده

امیر
پاسخ به  علی
1 سال قبل

حدود ۳ میلیون رای ایشان امسال زیاد شد لطفا دروغ نگویید.

حق جو
حق جو
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

منظور ایشان مشارکت واجدان شرایط است. نه آراء رئیس جهور منتخب. در این دوره مشارکت کمتر از 50% بود.

سارا
سارا
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

دروغ را تو میگی که میگی رای های رئیسی از روحانی بیشتر است

یاسین
یاسین
پاسخ به  علی
1 سال قبل

خوب رای های آقای رضایی و قاضی زاده رو هم باید در سبد آقای رییسی بندازی. خیلی از سپاهی ها به رضایی رای داده بودند. در حالیکه به رییسی هم رای میدادند.

Mmd
Mmd
1 سال قبل

تو این مملکت هرکس بخواد به ما سود برسونه یا محکومش میکنن یا ترور…

نمونش هم کم نیست😔

Mmd
Mmd
1 سال قبل

بحثی درباره اعدام‌های سال 67 پیش آمد. در این پرونده این ها ظاهراً سمتی نداشتید.

خیر، ولی دفاع کردیم؛ چون دیدیم دارد به امام ظلم می‌شد و مجبور به دفاع از ایشان بودیم.

ماجرا چه بود؟ واقعا تخلفاتی صورت گرفته بود؟ در همین برنامه آقای مجید انصاری می‌گفت تخلفاتی صورت گرفته بود!

می‌گفتند امام چرا این دستور را دادند و یا به آن قضاتی که اجرا کردند، ایراد می‌گرفتند که چرا با این افراد برخورد کردید و حرف و شبهه این بود که قبلا حکم درباره اینها صادر شده بود و وقتی حکم صادر شد، دوباره نمی‌توان مجازاتشان کرد. یعنی کسی که جرمی مرتکب شد برای آن جرم دو بار مجازات نمی‌شود. یک بار به حبس محکوم شد و تمام می‌شود؛ حرف این بود.
در حالی که اینها اشتباه می‌کردند. اینها برای جرائم جدیدشان رسیدگی شدند و رسیدگی انجام شد؛ یعنی در واقع سه نفر قاضی جلسه و هیاتی گذاشتند و حرکات و فعالیت‌های آن فرد را بررسی می‌کردند و بعد نظر می‌دادند ولی دادگاه خیلی سریع بود و در فرصت کمی این کار انجام شد، چون زمانی بود که منافقین خیز جدیدی برداشته بودند و آن زمانی بود که عملیات مرصاد انجام شد و از عراق دوباره سازماندهی کردند و آمدند که کشور را فتح کنند و شهرهایی را بگیرند و حکومت ایجاد کنند.
در واقع آن زمان امام مصلحت دیدند با کادرهای اینها برخورد شود. کسانی که جرائم جدیدی در زندان داشتند با آن جرائم برخورد شود. سه نفر در هر استان مشخص شدند و یک قاضی محکمه…

جرائم جدید در زندان داشتند یعنی چه؟ من خودم نفهمیدم.

سازماندهی می‌کردند.

در زندان؟

بله. برای جذب نیروی جدید و برای فعالیت‌های جدید و الحاق به منافقین وقتی می‌خواهند بیایند.

فعالیتشان خیلی گسترده بود؟

در برخی استان‌ها گسترده بود.

یعنی آن زمان با دیدن این فعالیت‌ها فکر می‌کردید که بتوان جمعشان کرد؟

مانند بادکنکی که خیلی بزرگ است و باد کرده‌اند، سوزن می‌زدید باد این خالی می‌شود، خیلی‌ها تصور نمی‌کردند به این زودی جمع و جور شود، ولی قدری برخوردها که جدی و قاطع بود، هم خودشان فهمیدند که مسئله به این سادگی‌ها نیست هم خانواده‌ها فهمیدند؛ چون خانواده‌ها به دلیل جو انقلاب بچه‌ها را آزاد گذاشته بودند و کاری نداشتند با کدام گروه باشند.

یاسین
یاسین
پاسخ به  Mmd
1 سال قبل

اینارو ضد انقلاب نمیفهمه و بحثو طولانی نکن. فقط اینو بگو که خود شاه حکم اعدام همه مجاهدین خلق رو داده بود. اونم بدون بررسی پرونده هاشون. که اونم امام خمینی فشار آورد و نزاشت. امام خمینی به ممنافقین و مسعود رجوی آزادی داد و گفت بیایید در این نظام کاره ای بشید و حتی مسعود رجوی رفت کاندیدای نماینده مجلس تهران شد و رای نیاورد. بعدش دید اوضاع بیریخته با بنی صدر همدست شدند که علیه کشور کودتا کنند که اونم نقششون زود برملا شد. حتی سازمان های بین الملی منافقین رو تروریست اعلام کرده، این خودش از حکم اعدام بدتره.

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

رئیس جمهور در درجه اول باید اوضاع معیشت مردم رو مد نظر قرار بده … پس به حجاب فکر نکنید …

ابوالحسن
ابوالحسن
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

سلام بر شما خواهر عزیز. شما که اقتصاد رو برای این دنیا میخواین. نه باید بگم اقتصاد باید در خدمت زندگی اخروی باشه. خوب اگه اینو قبول داری حجاب برای زندگی اخرویه که شامل بی نهایت سال است. پس اول باید به فضیلتهای اخلاقی و بعد اقتصاد فکر کنیم. البته شاید شما خیلی از من بهتر باشی. با آرزوی توفیق روزافزون براتون

حق جو
حق جو
پاسخ به  ابوالحسن
1 سال قبل

«اول باید به فضیلتهای اخلاقی و بعد اقتصاد فکر کنیم»

با فکر کردن هیچ اتفاقی نمی افته برادر، باید عمل کنید.

احسان
پاسخ به  حق جو
1 سال قبل

عمل بدون فکر !!!

آتوسا
آتوسا
پاسخ به  ابوالحسن
1 سال قبل

شما دو روز گشنه بمون اخروی و فلان یادت میره برادر

یاسین
یاسین
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

نمیخوام به بحث حجاب وارد بشم. همه ما در ایران خواهر برادریم. اونیکه بدحجابه اونیکه با حجابه. باید این نگاه تقویت بشه به نظرم. ما مشکلات عمیقتر از حجاب داریم . آقای رییسی هم آدم متواضع و روشنی هست. کسی نیست که بیاد رو این مسائل حساس بشه.

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

هر آدمی بر اساس شخصیت درونی خودش لباس تنش میکنه … پس اون خانومی که با وضعیت خیلی نابسامانی در جامعه میگرده دیگه اوضاعش مشخصه … شما آقایون با نگاه کردن به همچین زنی فقط خودتونو خوار میکنید … !!!!

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

مردا خیلی زرنگ تشریف دارن … هر غلطی میخوان میکنن بعدا میگن زنا بدحجابن … نخیر آقای محترم … هر چیزی به درون خود آدم بستگی داره … اون خانومایی هم که خیلی اوضاعشون خرابه … دیگه مشخصه چیکارس … پس نگاه کردن به این زن اصلا ارزش نداره … لطفا خودتونو گول نزنید …

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

وقتی که جنسیتی را جمع میبندی؛ وتوهین میکنی……
این مردا ؛ که میگی…..شامل برادر وپدرت هم میشه….

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

شما آقایونی که میگید خانوما بدحجابن و فلان … شما چشماتو درویش کن … اهمیت اصلی در مملکت حجاب نیس … اوضاع اقتصادیه …

یاسین
یاسین
1 سال قبل

افرادی که رای ندادن معتقد بودن و هستند رییس جمهور هیچکارس. نمیدونم چرا دوباره باز پیداشون شده و سر و صدا میکنن؟ ازشون میخوام همانطوری که در 4 ساله گذشته سکوت کردند، تو این 4 سال آینده هم سکوت کنند. چون از نظر شما رییس جمهور هیچکارس.
و من الله توفیق.

آتوسا
آتوسا
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

تعداد لایکات اومده پاییناااا !!! خخخخخ

یاسین
یاسین
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

چه ربطی داره خانم. چرا خود شیرینی میکنی. مگه بخاطر تعداد لایک ها حرف میزنیم؟ یعنی شما الان انتقاد هم که میکنید به خاطر لایک ها هست؟

آتوسا
آتوسا
پاسخ به  یاسین
1 سال قبل

نه ، شما میگفتی لایکامو بببین دنبال لایک بودی

یاسین
یاسین
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

من کی همچین حرفی زدم. شما بودی که هی از اول میپری به من که تعداد لایکات فلانه و بهمانه.

مریم
مریم
1 سال قبل

طرفداران آقای رئیسی لطفا اجازه بدید ریاست جمهوری ایشون شروع بشه بعد بگیر و ببند و تو سری زدن به خانوما رو شروع کنین لابد از این بعد هر خانومی که چادری نباشه بدحجاب و بی دینه خدا به دادمون برسه

یاسین
یاسین
پاسخ به  مریم
1 سال قبل

آقای رییسی تمرکزش روی اقتصاد و تولید هست و تو این زمینه اونقدر مشکلات هست که فکر نکنم وقت کنه برسه ببینه حجاب در چه وضعی هست.

Udin
Udin
پاسخ به  مریم
1 سال قبل

من خودم خانوم نیستم اما مرد ها هم حجاب دارن. اینا فقط بلدن تبعیض قائل بشن.

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  مریم
1 سال قبل

خانم ها نه…..خانم های هنجار شکن وخلافکار….
خیلی فرق است؛بین خانم ها و خانم های خلافکار وهنجار شکن

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  مریم
1 سال قبل

اصلا” ربطی به دولت ؛آقای روحانی و آقای رئیسی نداره….
بعنوان یک شهروند؛ مطالبه برخورد با هنجار شکنان را دارم……
ضمنا” یه سری از زنان هنجار شکن و خلافکار ؛ نمیشود کل خانم ها….
شما میخواهید ؛ همه خانم ها را جمع ببندید؛ دارید اشتباه میکنید…….
این همه خانم باشخصیت وبا فرهنگ وموفق داریم؛ که حسابشان از خانم های خلافکار و هنجار شکن جدا است….

امیر
1 سال قبل

به این میگن حرف منطقی

احسان
1 سال قبل

ما که نگفتیم باید به اوضاع معیشت و اقتصاد مردم پرداخته نشود ، اینها که مسلمه و همه میدانند که باید با رانت خواران و مفسدان اقتصادی برخورد شود و مانعشان شد اما آنچه که فراموش شده اوضاع فرهنگی است.

حق جو
حق جو
1 سال قبل

اول معیشت

احسان
1 سال قبل

در آخر در پاسخ به اونایی که میگن حجاب امری کاملا اختیارییه میگویم که همان طور که اگه کسی شراب فروشی بکند (با اینکه کسی را مجبور به خریدن نکند) اما زمینه برای انحراف و گناه ایجاد کرده و مجرم است آن کسی هم که بد حجاب است زمینه برای منحرف کردن و گناه دیگران ایجاد کرده ، پس امری است که فقط به خود شخص مربوط نیست و اختیاری نیست.

سارا
سارا
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

شما مصرف مشروب را با روسری یکی میدونی؟

ابوالحسن
ابوالحسن
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام خواهر عزیزم. به نظرم بدحجابی از شراب خوردن بدتره. شراب خوردن خیلی بد هست ولی تاثیر اجتماعی بدحجابی بدتره. ما باید مواظب خودمون باشیم. دنیا فقط محل آزمایشه. هم برای مردان و هم زنان. من خیر شما رو میخوام. انشاالله موفق و عاقبت بخیر شوی

امیر
1 سال قبل

زنان باحجاب که الگو بودند در تاریخ:
۱-حضرت فاطمه
۲-زینب کبری
۳-حضرت معصومه
۴-مادر و دختر و زن هزاران شهید

‌…
‌‌‌‌…
زنان بی حجاب که الگو بودند در تاریخ:
هرچی فکر کردم پیدا نکردم

یاسین
یاسین
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

شما هم نتونستی دو نفر اسم پیدا کنی . من هم نتونستم.

Saba
Saba
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

دوست عزیز شما مطالعه نداری که نمیدونی همین وای فای گوشی شما رو یک زن اختراع کرده و ملکه انگلیس قوی ترین زن تاریخ و دنیا ، بی حجابه

امیر
پاسخ به  Saba
1 سال قبل

دارم میگم الگوی جامعه نه مخترع جامعه الان همین شخصی که میگی کسی هست که ایشون را الگوی خودش قرار داده باشه؟

Udin
Udin
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

میشه دقیقا بگی منظورت از الگو چیه؟
مخترع هم یک الگوعه. اینایی که تو نام بردی دقیقا چه نوع الگویی هستن؟
مادر و دختر هزاران شهید چیکار کردن؟

Udin
Udin
پاسخ به  Saba
1 سال قبل

حالا ملکه انگلیس که هیچ ملکه ویکتوریا از اونم قدرتمند تر بود

Udin
Udin
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

مریم میرزاخانی
جی.کی.رولینگ
انوشه انصاری
الیزابت اول
توران میرهادی
ماری کوری
آملیا ارهارت
اپرا وینفری
بیلی آیلیش
اما واتسون

احسان
پاسخ به  Udin
1 سال قبل

اگر کسی با دید دنیا خواهی فقط بنگرد و اعتقادی به جهان آخرت نداشته باشد این افرادی که نام بردی میشن الگو براش ،اما اینها که نام بردی خیلی تفکرات و اعمال مضر برای بشریت هم داشته اند که ثمره این بوده که فقط این دنیا را باور داشته اند .

حق جو
حق جو
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

نامه امام علی(ع) به مالک اشتر: ای مالک! اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن ، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی.
.
.
.
برادر مگه شما از توشه آخرت افراد نامبرده خبر داری که اینطور برای خودت شأن قضاوت و صدور حکم قائل میشی؟

احسان
پاسخ به  Udin
1 سال قبل

اینا که نام بردی آیا برای رفع ظلم در جهان و قطع دست ظالمان عالم کاری کرده اند؟!! یا اینکه خودشان و خدماتشون واسه ستمگران هستند ،ستمگرانی که خون مظلومین جهان به دست آنها ریخته میشود.پس اینا الگوی شما هستند!!!

Udin
Udin
پاسخ به  احسان
1 سال قبل

بله تمام این افراد عمل های خیرخواهانه زیادی انجام دادن. منتهی شما چون مطالعه نداری همه چیز رو بر اساس دانسته های اندکت می‌سنجی.

احسان
پاسخ به  Udin
1 سال قبل

جناب Udin ، ملکه ویکتوریا همون نبود که همه جا رو مستعمره خودش کرده بود و خون ملت ها رو تو شیشه کرد؟ در هند آن چنان قحطی بوجود آمد که خیلیا از بین رفتند.معلومه شما مطالعات خوبی داری !!!

سید
سید
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

مریم میرزاخانی ریاضی دان
ماری کوری کاشف
و….

احسان
1 سال قبل

اقتصاد انشاالله درست میشه ولی این بی ناموسیا سخته که درست بشه چون شیاطین در کارند و فساد ریشه دوانده متاسفانه.

احسان
1 سال قبل

اتفاقا اونایی که از بد حجابی طرفداری میکنند فکری فاسد و کثیف دارند.

مهدی
مهدی
1 سال قبل

دیروز من برای رأی دادن دو ساعت تو صف بودم تا دیگه صف های مرغ رو نبینم…
مخالفان نظام جمهوری اسلامی،دیروز که در انتخابات حضور نداشتید. ما که رفتیم.
حالا می تونید برای خودتون حضوری پر رنگ تو این صفحات مجازی داشته باشید،بهم دل بدید و قلوه بگیرید!

احسان
1 سال قبل

رهبر انقلاب هم چند سال پیش در جواب کسانی که گفته بودند حجاب اجباری نداریم با ذکر مثالی بهشون فهموند که حرفشون حررف مفت بوده، مثالش این بود که پس ما باید جلو فروش مشروبات الکلی هم نگیریم چون آزادییه دیگه در صورتی که هر عملی که زمینه ساز ضرر به دیگران شود ممنوع است .ممنوع .بفهمید

یه ایرانی
یه ایرانی
1 سال قبل

دوستان بحث کردن اینجا مشکلی رو حل نمیکنه باید دید رئیس جمهور عزیز چه تدابیری برای حل مشکلات در پیش میگیرن پس آتو دست دشمن ندید بحث رو تموم کنید لطفاً

کارن
کارن
1 سال قبل

کامنت آخرم👇
اول از همه قسمتی از سخنان رهبری(سرچ کنید فیلمش موجوده):
بعضی از همین‌هایی که در استقبالِ امروز بودند و شما – هم جناب آقای مهمان‌نواز، هم بقیه‌ی آقایان – الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانم‌هایی بودند که در عرف معمولی به آنها می‌گویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد می‌ریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ به این اهداف و آرمان‌هاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟

نقص او ظاهر است، نقص‌های این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گویی هستم/ آیا تو چنان که می‌نمایی هستی؟». ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم می‌کند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید.

دوم:
من زیاد ادعای انقلابی بودن نمی کنم اما دوست دارم در این مسیر باشم چون وقتی یک انقلابی واقعی رو ببینم خجالت می کشم.در مورد بعضی از مسائل طوری حرف نزنید و یا عمل نکنید که به شما اصطلاح تندرو گفته بشه و بعد حرف یا عملتون برای دیگران معکوس جواب بده.مثلا در مورد حجاب انتظار نداشته باشید کاری رو که غرب و بعضی عوامل داخلی باعث بد حجابی شده رو یک شبه حلش کنید همونطور که جبهه غرب سالیان سال و بطور پیوسته و مستمر برنامه ریزی کردند شما هم باید صبر پیشه کنید و به هر کس فرصت انتخاب رو بدهید تا انشالله اگر در طول زمان خیلی از مسائل درست شد در کنارش هم بحث حجاب شکلی بهتر پیدا کنه.در کل حجاب فقط یکی از مواردی هست که در اسلام گفته شده.باید این رو هم در نظر بگیریم که بعضی از افراد هم در جامعه وجود دارند که در واقع ظاهر حجاب رو نشون می دهند و در باطن برعکس عمل می کنند.
این مورد در مورد آقایون هم صدق می کنه.
در کل خلاصه کنم بحث حجاب مفصل تر از اینه که اینجا گفته بشه.
ما مردم عادی نگاهمون به رفتار و عمل خواص و دولتمردانمون هست،اگر لغزش های اونها زیاد باشه، اونوقت جامعه هم به سمت تباهی و فساد کشیده میشه.
امیدوارم رئیس جمهور جدید دولت کار آمدی رو روی کار بیاره
تا به تدریج مشکلات مردم رو از هر نظر کم کنه و مردم رو راضی نگه دارند.
خدانگهدار

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

جا داره تشکر ویژه ای هم داشته باشیم از کسانی که در دو دوره قبلی به روحانی رای دادند و باعث پیشرفت اقتصادی کلی آدم در کابینه این شخص شدند … باریکلا … آینده ای نامعلوم در انتظار ماست …

محمدامين حسين پور
محمدامين حسين پور
1 سال قبل

الان همه اومدن مدافع حجاب زنان شدن ! خدا وکیل زشته همین الان که دارید راجع به حجاب بحث میکنید یه ١٠٠٠٠٠٠٠٠تا از بچه هاى کار در حال تلاش براى یه لقمه نون هستن … حجاب کمکى به این افراد نمیکنه ! حجاب به اقتصاد و سیاست کشور کمکـ نمیکنه

احسان
پاسخ به  محمدامين حسين پور
1 سال قبل

کسی نگفته به اقتصاد رسیدگی نشه .بحث ما اینه که وقتی تمام قوانین اجرا باید بشه حجاب هم یکی از این قوانینه.

آتوسا
آتوسا
1 سال قبل

من از آقای رئیسی خواهش میکنم حالا که مردم به شما اعتماد کردن بهتون رای دادن مثل خود بنده که ۴ سال پیش رای دادم به شما … خواهشا کمی به فکر مردم باشید …

سارا
سارا
پاسخ به  آتوسا
1 سال قبل

البته فقط 30 درصد مردم به ایشون اعتماد کردند
“رئیس جمهور اقلیت”

یه ایرانی
یه ایرانی
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

به برکت تزریق نا امیدیِ دولت تدبیر و امید به مردم بود که مشارکت ها کم شد ولی باز از مجموع آراء کسب شده ۶۲ درصد آرا رو کسب کردن؛ به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید
الان هم طبق قانون ایشون رئیس جمهور همه ی ایرانی ها هستن
ما مردم به قانون احترام بذاریم بعد انتظار داشته باشیم مسئولین قوانین رو اجرا کنن

کیانا
کیانا
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

۶۲ درصد آراء رأی دهندگان به رئیس جمهور منتخب رأی دادند .اگر میزان مشارکت کمه ،یکیش کارشکنی از روی عمد همین دولت بی تدبیر بود،یکیش هم ۱۵۰ تا شبکه ضد نظام که رأی ندادن رو تبلیغ می کردند،یکیش کرونا و دیگری که از همه مهمتره، به پای صندوق نرفتن اصلاح طلبانی بود که هر چقدر هم با خودشون کلنجار رفتند نتونستند خودشون رو قانع کنند که به همتی رأی بدند.
انشالله تو انتخابات ۱۴۰۴ مشارکت واقعی رو می بینید.

امیر
1 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
انشاالله باید ریشه بی حجابی در کشور بخشکد و اجباری شود آنهایی هم که می‌خواهند بی حجاب باشند از این کشور بروند چون این کشور مال شهیدانی است که خونشان ریخته شد تا مبادا چادری از سر ناموسشان کشیده شود پس این مملکت مال افراد بی حجاب نیست این مملکت را مردان و زنان بزرگ نجات دادند پس مال آنها است و زنان بی حجاب وصله ناجور این کشور هستند که باید هرچه زودتر بروند یا خودشان را تغییر دهند واگر هیچ از این دو کار را نکردند باید با زبان زور وارد شد و باید آماده روزی باشند که ….

مهدی
مهدی
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

#داعش… اصوالگرا تازه رخ نشون داده… حاج قاسم میگه دختر بی حجاب و بد حجاب دختر منه اونوقت این چنگیز خان که دم از انقلاب میزنه سند کشورو زده به اسم خودش

Alef
Alef
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

در مورد این شخص سه فرض وجود دارد؛
۱. واقعا معتقد به دین در همین شکلی است که عنوان میکند، که می‌تواند منطبق بر ارزش‌های فرهنگی خاستگاه اجتماعی او باشد؛ این نگرش به اسلام با برداشت جامعه امروز ایران سازگار نیست، اگرچه شاید در بخش‌هایی از کشور یا گروه‌هایی از جامعه چنین نگاهی وجود داشته باشد.
۲. این فرد به دنبال بیان دیدگاه‌های مناقشه برانگیز است (به اصطلاح غربی troll است)
۳. این شخص دچار over-valued ideation با پس زمینه افکار مذهبی است، که ممکن است از یک وسواس فکری تا delusion متغیر باشد. بعضی از این افراد در سیر زندگی به اسکیزوفرنی مبتلا می‌شوند. در کشور ما اغلب مبتلایان به اسکیزوفرنی باورهای مذهبی عمیق نظیر ارتباط با امام زمان یا رهبر انقلاب دارند.

امیر
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

برو دختر حاج قاسم را ببین با حجاب است یا بی حجاب؟

محمود
محمود
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

وصله ناجور این مملکت تو هستی با این طرز فکر مسموم و کثیفت.
بانوان این سرزمین با هر پوششی خواهران من و مادران من هستن.
پوشش یک امر کاملا اختیاری هست و تویی که ذهن مسمومی داری حق نداری راجب پوشش خانوم ها نظر بدی.

احسان
پاسخ به  محمود
1 سال قبل

اتفاقا شما افکار کثیف و فاسد دارید.

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  محمود
1 سال قبل

اتفاقا” چشم چران ها وافراد فاسد دوست دارن زن ها از پوشش مناسبی برخوردار نباشند….تا به اهداف کثیفشان برسند…..
چشم چران ها وافراد هرزه از زنان بد حجاب وبی حجاب میتونن بیشترین لذت ها را ببرن

محمدعارف
محمدعارف
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

این نگاه شما به حجاب همون نگاه داعشه ، نظز جریان انقلابی همون فرمایش حاج قاسمه که فرمودند: دختر و پسرهایی که حجاب رو رعایت نمی کنند فرزندان ما هستند.

احسان
پاسخ به  محمدعارف
1 سال قبل

حاج قاسم نگفت کار اون بدحجابه خوبه ،اونجور برخورد کرد تا شاید به راه بیان.

امیر
پاسخ به  محمدعارف
1 سال قبل

داعش همون خوارج اند که دشمن مولایم علی ابن ابی طالب بودند اما بدان که حضرت فاطمه همسر امام علی مظهر حجاب و عفاف بود.
تا این مملکت افرادی مثل شما را دارد هر لحظه باید احساس خطر کنند شما دقیقا اهل کوفه هستید و وفا ندارید و رمز موفقیت این کشور نابود کردن زن بی حجاب و مرد بی غیرت است.

Udin
Udin
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

خداوند متعال سکوت را برای افرادی مانند تو آفرید. پس لطفا سکوت اختیار کن

کوروش
کوروش
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

با سلام به همگی گویا بحث حجاب هست خب همه میدونید که حجاب ریشه در اعتقادات دینی ما داره حتی بهتره بدونید در ایران باستان زمان قبل از اسلام ایرانی ها بهتر از رومی ها و اعراب حجاب داشتند پس همه به اون اعتقاد داریم حالا یکی کمتر یکی بیشتر ولی نباید اجبار بشه چون ممکنه نتیجه معکوس بده . در ضمن کشورهای دیگه دارن به ماه و مریخ میرسند ما هنوز درگیر حجاب و طهارت و آزادی و…..هستیم.؟!!!!

کیوان پورایوب
کیوان پورایوب
پاسخ به  کوروش
1 سال قبل

با این اوصاف؛ مواد مخدر را هم آزاد کنیم؛تا نتیجه معکوس نده……
دزدی وکلاهبرداری واختلاس و……هم آزاد باشه……!!!!!!
چه کار داریم به اجبار و قانون؟
همه جرائم ها را آزاد کنن…تا نتیجه معکوس نده…….

احسان
پاسخ به  کوروش
1 سال قبل

این را بدان که اگر آنها به ماه و مریخ رسیده اند دلیلش بی حجابیشان نبوده و یه دلیلش پیشرف علمی شان بوده که البته با پا گذاردن روی گلوی مظلومان عالم بودجه اش تامین شده . اما همانها چون اعتقادی به حجاب ندارند، فساد جنسی دامنشان را گرفته و بچه های حاصل زنا تعدادشون میلونهاست ،همین مگه کم ظلمیه میلیونها نفر پدر نداشته باشند،خانواده گرمی نداشته باشند که اینها ثمره اهمیت ندادن به حجابه.اونا برن فعلا فکری واسه این بیچارگی هاشون بکنند بعد برن فضا.

حامد
حامد
پاسخ به  کوروش
1 سال قبل

تو هم خیلی با سواد هستی که هنوز نمی دونی سفر به ماه یه دروغ تبلیغاتی تو فضای جنگ سرد بوده
برو فیلم‌های لو رفته اش را تو اینترنت ببین😉

امیر
1 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
مختار ثقفی وقتی وارد کاخ کوفه شد اولین کاری که کرد مرکب آن کاخ را که پر زرق و برق بود را فرمان داد که بردارند چون وصله ی ناجور بود آقای رئیسی هم انشاالله اولین کاری که به نظر من باید بکند این است که ریشه ی بی حجابی را در این مملکت بکند چون همه ی زنان بی حجاب وصله ی ناجور این مملکت هستند و باید سریع با آنها مقابله شود چون این افراد خطرناک ترین افراد این جامعه هستند و باید جلویشان را گرفت‌.

امیر
1 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام برملت شریف ایران
 از مجموع ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار رای ماخوذه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به‌عنوان رئیس جمهور منتخب مردم شد.
انشاالله ۴ سال پر از خوشی در کنار ایشان درپیش خواهیم داشت
اما
اما
اما
مفسدان،کلاهبرداران،رشوه خواران،اختلاس گران و زنان بی حجاب که از همه این گروه ها بد تر هستند آماده باشید که آقای رئیسی در راه است به زودی آقای رئیسی خار در گلوی این افراد خواهد شد واین افراد از آن به بعد باید آماده باشند آماده اینکه جواب ظلمی را که درحق مردم کردند را ببینند البته حساب این افراد با مردم تسویه نمی شود و ادامه تسویه حساب برای روز قیامت می ماند وبه تک تک مردم باید جواب کارهایشان را پس بدهند.

نگار
نگار
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

با اینکه به رئیسی رأی ندادم ولی اگه همین معضل بی حجابی را کاری براش کنه مدیونش خواهم بود به خدا بچه های ما چی میخوان بشن با این وضع افتضاح خانمها

Udin
Udin
پاسخ به  امیر
1 سال قبل

حجاب هم واسه زنه و هم واسه مرد. همینکه فقط داری زنان رو مثال می‌زنی خودش یه تبعیض بزرگه. اگه قرار باشه کسی آماده باشه اون شمایید که همیشه تبعیض قائل بودید و شدید.

امیر
1 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
 از مجموع ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار رای ماخوذه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به‌عنوان رئیس جمهور منتخب برگزیده شد.
اِنَّ مَعَ العُسرِ یُسرا

یه ایرانی
یه ایرانی
1 سال قبل

انشاءالله رئیس جمهور منتخب همه ی مشکلات جامعه را در کنار هم ریشه یابی کنند و در کارشان موفق باشند.

amir
amir
پاسخ به  یه ایرانی
1 سال قبل

ان شاءالله

Ariya
Ariya
1 سال قبل

تبریک به آقای رئیسی که با این همه تخریب و تهمت از رسانه‌های خارجی و برخی نامزد ها و شرایط این انتخابات رای‌هاش کمتر نشد بلکه نسبت به دور قبل یک میلیون و اضافه شده
خوب انتخابات هم تموم شد ولی شماهایی که رای ندادین(دم اون ۵۰ درصد که رای دادن گرم) به انتخابات عراق و افغانستان توجه کنین اوناهم همین راه شمارو رفتن الان وضعشون این شده
تا وقتی که بی‌سواد تحت تاثیر رسانه های خارجی قرار میگیره و میاد درباره سیاست و واکسن ایرانی و… یه جوری صحبت میکنه انگار سیاست مدار و پزشکه توقعی نیست وقتی به جای مخ چیز دیگه تو جمجمه باشه انتظاری نیست تا وقتی مردم ایران طرفداری دشمن هاشون از جمله آمریکا و عربستان سعودی بشن وضع همینه ایرانیا واقعا همون اهل کوفه‌ان بی‌وفا و آدم‌فروش چپشون پر باشه خوبن وقتی فشار بیاد ایمان که سهله خیلی چیزای دیگه رو میفروشن اهل‌کوفه اهل‌کوفه که میگن تو ایرانه خوب نگاه کنین جای دوری نرین لازم نیست تو تاریخ بگردین همین جا هستن آمریکا و عربستان و اسرائیل دارن با پنبه سرتون رو میبرن غیرتتون و ازتون گرفتن ایمانتون رو ازتون گرفتن ایرانتون رو ازتون گرفتن(همون چیزایی که وقتی بود رفتن و جلو عراق وایستن خاک و ناموس ندادن) اگه زمان جنگ هم ایرانیا همین تفکرات شما اهل‌کوفه‌حقیقی رو داشتن الان ما آرزوی همین وضع رو داشتیم کاری نکنیم بعد ها آرزوی همچین وضعی رو داشته باشیم ولی به هرحال ا‌ن‌شا‌ا… خدا هدایتون کنه(گرچه که هدایت میکنه ولی خودتون مقاومت میکنید)

احمد
احمد
1 سال قبل

لیست کابینه همتی چه کسانی بودند
حضور علی طیب‌نیا به عنوان وزیر نفت، حسین مرعشی به عنوان وزیر صمت، مسعود پزشکیان به عنوان وزیر کار، فرشاد مومنی به عنوان وزیر اقتصاد، محسن هاشمی به عنوان وزیر راه و شهرسازی و پرویز فتاح به عنوان وزیر نیرو ، معصومه ابتکار معاون محیط زیست ، زهرا اشراقی وزیر گردشگری

فقط خدارو شکر که این دزد ها رای نیاوردن

حق جو
حق جو
پاسخ به  احمد
1 سال قبل

در جریانی تمام افرادی که تو این کامنت ازشون نام بردی و به اونها تهتمت دزدی زدی قانوناً حق دارن شما شکایت کنن؟

1 36 37 38