زندگینامه محسن مهرعلیزاده

محسن مهرعلیزاده یکی از 7 نامزد نهایی و تایید صلاحیت شده برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 است. او در این دوره باید با سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، سعید جلیلی و علیرضا زاکانی رقابت کند. مهرعلیزاده در کنار همتی، تنها چهره‌های اصلاح طلب این لیست محسوب می‌شوند. در این مقاله از وب سایت مرجع entekhabat1400.com به زندگینامه محسن مهرعلیزاده خواهیم پرداخت.

محسن مهرعلیزاده قطعا اولین انتخاب جریان اصلاح طلبی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری نبود. اکنون نیز بسیاری از چهره‌های سرشناس این گروه، رغبت چندانی برای حمایت از او، از خود نشان نمی‌دهند. با این وجود، این چهره پرسابقه، با شعار وفاداری کامل به جریان اصلاح طلب، وارد رقابت انتخابات 1400 شده است.

زندگینامه محسن مهرعلیزاده از کودکی تا امروز

محسن مهرعلیزاده در تاریخ 8 مهر 1335 در شهرستان مراغه از توابع استان آذربایجان شرقی متولد شد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در سال 1353 و در دانشگاه تبریز در رشته مهندسی مکانیک آغاز کرد.او این رشته را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد.

محسن مهرعلیزاده از کودکی تا امروز

مهرعلیزاده دارای مدرک مدیریت مالی از دانشگاه تهران است و مدرک دکترای اقتصاد خود را هم از دانشگاه تیلبرگ (یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در رشته اقتصاد) گرفته است.

کارهای اجرایی

محسن مهرعلیزاده در سال 1357 به عضویت در کمیته انقلاب اسلامی مراغه درآمد. سپس به مدت 3 سال (تا سال 1360) در تاسیس جهاد سازندگی مشارکت داشت. مشارکت در تشکیل سپاه پاسداران مراغه، مشارکت در تشکیل کانون نشر فرهنگ انقلاب اسلامی، عضویت هیئت مدیره و قائم مقام ایران خودرو و … از دیگر فعالیت‌های مهرعلیزاده در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌روند.

سوابق سیاسی مهرعلیزاده

در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، از سال 1376 تا 1380 و به مدت 4 سال، به عنوان استاندار خراسان مشغول به فعالیت بود. در دوره دوم ریاست جمهوری خاتمی، مهرعلیزاده به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب شد. پس از آن، حضور مهرعلیزاده در عرصه سیاسی کشور کم‌رنگ‌تر شده و او به عنوان عضو هیئت مدیره منطقه آزاد کیش، به ایفای نقش پرداخت.

البته لازم به ذکر است که محسن مهرعلیزاده سال 1396 به عنوان استاندار اصفهان منصوب شد. اما تنها یک سال بعد و به دلیل تصویب قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها، مجبور شد از این سمت کنار برود.

همسر و فرزندان

از همسر آقای مهرعلیزاده اطلاعات زیادی وجود ندارد و برخی رسانه‌ها تنها به این موضوع اشاره کرده‌اند که آقای مهرعلیزاده و همسرش نسبت خویشاوندی دارند.

این زوج سه فرزند به نام‌های یاسر، محمدعلی و سعیده دارند.  همه فرزندان این کاندیدای انتخابات 1400 در ایران مشغول به کار و فعالیت هستند. مهرعلیزاده به همراه فرزندانش موسسسه خیریه پیوند مهر را تاسیس کردند.

یاسر مهرعلیزاده فرزند ارشد او، فوق لیسانس مکانیک دارد و در مرکز تحقیقات سایپا کار می‌کند. محمدعلی مهرعلیزاده هم مدیر عامل شرکت محتوا پرداز پرسه است.

سعیده مهرعلیزاده کوچک‌ترین عضو خانواده، در رشته طراحی دوخت تحصیل کرده و دبیر گردشگری سلامت کیش است.

سعیده مهرعلیزاده دختر محسن مهرعلیزاده

محسن مهرعلیزاده و انتخابات 1400

محسن مهرعلیزاده در سال 1384 برای تصدی پست ریاست جمهوری نامزد شد اما شورای نگهبان صلاحیت وی را تایید نکرد. البته یک روز بعد و با حکم رهبر معظم انقلاب، صلاحیت او و مصطفی معین احراز شد. هرچند که مهرعلیزاده در آن دوره توفیق چندانی کسب نکرد و تنها 4 درصد از آرای مردمی را به خود اختصاص داد.

محسن مهرعلیزاده در تاریخ 23 اردیبهشت 1400 به صورت رسمی نامزدی خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 اعلام کرد. روز 4 خرداد نیز شورای نگهبان صلاحیت او را برای حضور در میان کاندیداهای نهایی این انتخابات، تایید کرد.

مهرعلیزاده خود را به صورت کامل یک اصلاح طلب می‌داند و بعد از تایید صلاحیت نیز با شعار “اصلاحات زنده است” فعالیت تبلیغاتی خود را آغاز نمود. البته اخباری که از گوشه و کنار این جریان به گوش می‌رسد، حکایت از آن دارد که او آن‌چنان هم مورد اقبال چهره‌های مطرح اصلاح طلب قرار ندارد.

نظر شما در ارتباط با زندگینامه محسن مهرعلیزاده چیست؟ آیا او را گزینه مناسبی برای تصدی ریاست قوه مجریه می‌دانید؟ به نظر شما مهرعلیزاده برای پیروزی در انتخابات 1400 چقدر است؟ لطفا دیدگاه خود را در این رابطه، با ما در میان بگذارید.