زندگینامه امیرحسین قاضی زاده هاشمی

امیرحسین قاضی زاده هاشمی پزشک و سیاستمدار اصولگرا یکی از 7 نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری 1400 محسوب می‌شود. او در چهار دوره متوالی هشتم، نهم، دهم و یازدهم، به عنوان نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی حاضر بوده است. در این مقاله از وب سایت مرجع انتخابات 1400 به زندگینامه امیرحسین قاضی زاده هاشمی خواهیم پرداخت.

قرار گرفتن نام امیرحسین قاضی زاده هاشمی در میان نامزدهای تایید شده برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 باعث تعجب بسیاری از فعالان سیاسی و حتی عموم مردم شد. آن‌ هم در شرایطی که افرادی مانند علی لاریجانی، محمود احمدی نژاد و اسحاق جهانگیری نتوانستد از فیلتر شورای نگهبان رد شوند. با این وجود، ما در ادامه شما را با این فعال سیاسی اصولگرا بیشتر آشنا خواهیم کرد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی ؛ از کودکی تا امروز

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در 25 فروردین سال 1350 در شهرستان فریمان از توابع استان خراسان رضوی، متولد شد. او زمانی که تنها 15 سال داشت به جبهه رفت. او در دوره خدمت در جبهه‌ها از چند ناحیه مجروح شد و به درجه جانبازی رسید.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی از کودکی تا امروز

او بعد از اتمام جنگ در کنکور سراسری شرکت کرد و توانست رتبه 5 را کسب کند. قاضی زاده هاشمی تحصیل در رشته پزشکی را انتخاب کرد. او اکنون متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن است. این کاندیدای ریاست جمهوری 1400، هضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

خانواده قاضی زاده هاشمی، علاقه فراوانی به سیاست دارند. پسرعموی او یعنی حسن قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت بود و برادرش احسان نیز هم‌اکنون به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی مشغول به فعالیت است.

او به عنوان نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی حضور دارد و به عنوان نایب رئیس اول، انتخاب شده است.

او قبل از آن‌که نماینده مجلس شود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بود و برای مدتی هم به عنوان مشاور وزیر فعالیت داشت.

قاضی زاده هاشمی از زمان تاسیس جبهه پایداری (در ایران این حزب را با عنوان اصولگراهای تندرو می‌شناسند) به عضویت این حزب درآمده است. بنابراین می‌توان گرایش سیاسی او را حدس زد. او از سال 92 تا 93 سخنگوی جبهه پایداری بود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی و انتخابات 1400

قاضی زاده هاشمی در تاریخ 18 فروردین 1400 به طور رسمی اعلام کرد که در انتخابات 1400 نامزد خواهد شد. او در نهایت در تاریخ 22 اردیبهشت همراه با دخترش در وزارت کشور حاضر شد و برای تصدی ریاست قوه مجریه ثبت نام کرد. امیرحسین قاضی زاده هاشمی با 50 سال سن، جوان‌ترین نامزد تایید صلاحیت شده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری محسوب می‌شود.

زندگینامه امیرحسین قاضی زاده هاشمی

سخن پایانی

امیرحسین قاضی زاده هاشمی جوان‌ترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ولی با وجود این تجارب خوبی در دنیای سیاست دارد.

نظر شما در ارتباط با زندگینامه امیرحسین قاضی زاده هاشمی چیست؟ آیا او را فرد مناسبی برای تصدی پست ریاست جمهوری می‌ دانید؟ به نظر شما این فعال سیاسی اصولگرا شانس موفقیت در انتخابات 1400 را دارد؟ لطفا دیدگاه خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.